שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   חבילה עם כיסוי: דואר ישראל יקים סוכנות ביטוח
   שחקנית חדשה בזירת הביטוח: חברת דואר ישראל מתכוונת להרחיב את סל השירותים והמוצרים בתחום הביטוח האלמנטרי והפנסיוני על ידי הקמת חברת בת בשם "דואר סוכנות לביטוח". המנכ"ל היוצא: המודל העסקי לא סגור והוא רק בשלבי בתכנון

   סל שירותי הדואר מתרחב. הקבינט הכלכלי-חברתי אישר לחברת דואר ישראל להקים חברה בת אשר תעסוק בתיווך בביטוח בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים.

    

   חברת דואר ישראל מאפשרת היום רכישת ביטוח רכב וכן ביטוח נסיעות לחו"ל בסניפים וכן באמצעות האינטרנט. השירות של דואר ישראל נשען על התשתית של סוכנות הביטוח "מזרח" ואינו מתנהל עצמאית בצורה ישירה מול חברות הביטוח.

    

   הקמת הסוכנות תאפשר מתן שירותים ומכירת מוצרים גם בתחום הביטוח האלמנטרי וגם בתחום הביטוח הפנסיוני וכן תחסוך לחברה את הצורך ב"מתווכים".

    

   חברת הבת שתקום "דואר סוכנות לביטוח (2010) בע"מ" תהיה חברה פרטית, בבעלות מלאה של חברת הדואר, שהינה חברה ממשלתית. החברה החדשה תחזיק ברישיון סוכן ביטוח תאגיד, בכפוף לאישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר. חברת הדואר תממן את ההשקעה בחברה הבת בהתאם לתקציב שיאושר בדירקטוריון החברה מעת לעת.

    

   המודל העסקי בשלבי תכנון

   האם בקרוב יתווסף "דלפק ביטוח" בסניפי הדואר? אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל היוצא, שסיים את תפקידו בתחילת השבוע,  אומר ל ynet כי עדיין מוקדם לקבוע את המודל העסקי. "עצם הקמת חברת הבת תאפשר לנו להיות סוכני ביטוח, אך המודל העסקי עוד לא סגור והוא רק בשלבי בתכנון".

    

   הוכמן הוסיף כי הוא שמח עם השלמת המהלך להקמת חברת בת לביטוח. וציין "ללא ספק הקמת סוכנות הביטוח תמשיך ותצעיד את חברת דואר ישראל כרשת קמעונאית פיננסית המספקת פתרונות פיננסיים בתחומים רבים הנוגעים לחייהם של לקוחות הדואר".

    

   לדברי ששי שילה, יו"ר דירקטוריון חברת הדואר מדובר בעוד נדבך במהפכה החברתית – פיננסית שמוביל בנק הדואר. "שירותי הביטוח ניתנים על ידי דואר ישראל למעלה משנתיים בהצלחה חסרת תקדים והקמת החברה תהווה קפיצת דרך בהרחבת השירותים וברווחיות בנק הדואר. הפעילות הפיננסית של בנק הדואר מתרחבת באופן תדיר ובמהלך 2011 הבנק אף ינפיק כרטיסי ויזה וירחיב את מגוון השירותים ללקוחות החברה".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים