שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לבנת על "האח הגדול": "ביזוי נשים הפך לחגיגה"

  שרת התרבות תוקפת בחריפות את תוכנית הריאליטי, בה אמר אחד המתמודדים "תכניס אותה למקלחת... ואל תשכח לדפוק לה את הראש בקיר". שר התקשורת פנה לרשות ה-2 להבהרות, שדולת הנשים בודקת צעדים משפטיים נגד "קשת"

  טלוויזיה במיטבה? שיחה בין דיירי תוכנית הריאליטי "האח הגדול", עמיר גולדברג, סיון אברהמי, יגאל אלנקרי ופרידה הכט, ששודרה אמש (ד') בתוכנית בערוץ 2, הצליחה לעורר את חמתם של הצופים.

   

   

  במהלך השיחה, שהחלה בין עמיר ליגאל, ועסקה בדיירת מספרד, נשמע הראשון כשהוא אומר "שפוך עליה דלי מלמעלה. אחרי זה תכניס אותה למקלחת ומשם אתה יודע, אהלן אהלן. ואל תשכח לדפוק לה את הראש בקיר".


  סיון, עמיר, יגאל ופרידה. "שתאבד הכרה ואז צא לדרך" (צילומים: ערוץ 2)

   

  בהמשך הוסיף גולדברג: "כמו שיש לי חבר, הוא מחכה לחצי השעה האחרונה של המועדון לראות מי הכי שיכורה ואז מתלבש עליה". עם פיזור השיחה, נכנסה הדיירת פרידה לחדר האח הגדול שם אמרה: "אני מתפוצצת, יושב החזיר הזה עמיר עם יגאל ומציע לו שיחפוף לה את הראש ואז ידפוק לה אותו בקיר, תאבד את ההכרה ואז תן לה.

  באותה נשימה הוא מספר על חבר שלו שמחכה להכי שיכורה. אם יש במה לאנשים האלימים האלה, לזה אני לא יכולה לשתוק".

   

  המקרה ששודר בשעות הפריים-טיים של ערוץ 2, עורר זעם בקרב רבים מהצופים, שפנו לנציב תלנות הציבור ברשות השנייה ולמשרד התקשורת, בדרישה לבירור העניין. ל-ynet נודע כי שר התקשורת, הממונה על הרשות השנייה, פנה לרשות בבקשה לבדוק את הדברים, אך בשל החוק הקובע כי הוא אינו רשאי להתערב בתכנים, אין באפשרותו לעשות דבר.

   

  השרה לבנת: "צריך היה להציב קו אדום"

  גם שרת התרבות לימור לבנת שהתוודעה לעניין התייחסה לדברים. בשיחה עם ynet אמרה: "גם מי שסבור שתוכניות ריאליטי ראויות לשידור בפריים-טיים, עדיין צריך היה להציב קו אדום, כדי שתכנים אלימים וולגרים הגורמים לביזוי נשים לא יהפכו לחגיגה טלוויזיונית עתירת רייטינג.


  השיחה בחצר בית "האח הגדול". שדולת הנשים: "שיגידו איזה מועדון זה"

   

  יחד עם זאת, בישראל קיים כיום, מחוץ לבית האח הגדול, היצע תרבותי איכותי, עשיר ומגוון, שלשמחתי זוכה ליותר ויותר התעניינות והופך לפופולרי".

   

  שדולת הנשים: "עלוב נפש, היו צריכים להעיף אותו מהתוכנית"

  מנכ"ל שדולת הנשים, נורית צור, בחרה אף היא להתייחס לדברים: "מדובר בעלוב נפש, שאם יש קצת כבוד עצמי ל'שידורי קשת', הם היו צריכים להעיף אותו מהתוכנית, באותו רגע שהדברים העלובים האלה יצאו לו מהפה. אני קוראת למשטרה לבדוק את המועדון ואיזה דברים מזעזעים קורים שם.

   

  "גברים שמחפשים את האישה השיכורה ומסכנים אותה - כבעל מועדון שנותן לזה יד, זה פשוט פלילי. שיגידו איזה מועדון זה, כדי שנדע לא ללכת לשם ולא לשתף עם זה פעולה.

  אנחנו נבדוק את הסיפור ונראה מה אנחנו יכולות לעשות, ואם אפשר לטפל בזה משפטית. אנו מצפים לתגובת 'קשת' כי תגובת החברה נדרשת פה. לא יכול להיות שזה ישודר קבל עם ועדה, הם נותנים בכך יד לדברים. המנחים אמרו שמדובר בבדיחה. זו לא בדיחה. משה קצב זה בדיחה? כמה בדיחות כאלה אפשר לספר על חשבון נשים שנפגעות מזה? זו לא בדיחה. זה עצוב מאוד".

   

  מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "הרשות בודקת את המשדר וממתינה להבהרות מהזכיין".  מקשת נמסר בתגובה כי "השיחות המתקיימות בבית 'האח הגדול' מציבות מראה לתופעות חברתיות המתקיימות בחברה הישראלית. הן על הצד היפה והן על הבלתי ראויות.

   

  במסגרת דיון ציבורי זה, הובעה ביקורת המוקיעה את הדברים על ידי הדיירים , על ידי המנחים וכן יתאפשר לקהל בבית להגיב באמצעים העומדים לרשותו. האמירה של פרידה, אשר הביעה הסתייגות חריפה, היתה ברורה וכך גם התייחסות מנחי התכנית. ראוי לציין שעמיר התנצל מספר רב של פעמים והכה על חטא על עצם אזכור המקרה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שר התקשורת. ביקש הסברים
  צילום: ירון ברנר
  שרת התרבות. "תכנים אלימים וולגרים"
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים