שתף קטע נבחר

הכווייתים דיווחו לפני שבוע: חפץ הדליף - והתפטר

העיתון אל-ג'רידה דיווח כי דובר ראש הממשלה, ניר חפץ, התפטר לאחר שבחקירת השב"כ התגלה שהדליף מידע ביטחוני רגיש. לפי הדיווח, גם מזכיר הממשלה צבי האוזר הדליף - והוא יעזוב כשימצא מקום עבודה אחר. רמת האמינות שנויה במחלוקת

מה באמת קורה מאחורי הקלעים של לשכת ראש הממשלה, שבכיריה נחקרו בחשד להדלפה ? העיתון הכווייתי אל-ג'רידה דיווח כבר לפני שבוע כי ראש מערך ההסברה, ניר חפץ, התפטר מתפקידו לאחר שהתגלה כי שיקר בבדיקת פוליגרף שנועדה לבדוק אם הדליף מידע ביטחוני לעיתונות. לפי הדיווח, גם מזכיר הממשלה צבי האוזר בדרך החוצה מהלשכה - מאותה סיבה. רמת האמינות של הדיווח הכווייתי, עם זאת, שנויה במחלוקת.

 

 

העיתון דיווח כי ראש הממשלה פנה לפני כארבעה חודשים לראש השב"כ, יובל דיסקין, בעקבות הדלפה של מידע ביטחוני רגיש מישיבה סגורה. השב"כ חקר את העניין, ועקב אחרי השיחות הטלפון של בכירי לשכת

נתניהו - היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, מנהל הלשכה נתן אשל, היועץ רון דרמר, מזכיר הממשלה צבי האוזר וראש מערך ההסברה ניר חפץ.

 

העיתון דיווח כי החמישה נבדקו בפוליגרף, וחפץ והאוזר לא אמרו אמת. בעקבות זאת ביקש מהם נתניהו להתפטר, כדי למנוע "מבוכה גדולה". השניים ביקשו להמתין עם ההתפטרות עד אשר ימצאו מקום עבודה חלופי, ולאחר שחפץ הצליח לעשות זאת - התפטר.

 

ומה עם האוזר? לפי העיתון, הוא עדיין מנהל משא ומתן עם מקום עבודה אחר, ולכן טרם התפטר. לפי הדיווח, נתניהו הציע לפני חודש את תפקידו של האוזר לשגריר ישראל באוסטרליה, יובל רותם, אך הוא סירב.

 

יש לציין כי הגרסה של העיתון הכווייתי מנוגדת לגרסת השב"כ, שטען כי בסוף החקירה התברר כי מי שהדליף את המידע הביטחוני הרגיש היה גורם מחוץ ללשכת ראש הממשלה.

 

בלשכת ראש הממשלה הגיבו לדיווח: "הפרסום לגבי ראש מערך ההסברה ומזכיר הממשלה בעיתון הכווייתי מופרך ושקרי. הדברים לא היו ולא נבראו. הודעת השב"כ על דעת היועץ המשפטי לממשלה, שבתום החקירה נמצא כי ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה מדברת בעד עצמה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו עם חפץ. ביקש למנוע "מבוכה גדולה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים