שתף קטע נבחר

רוזן: מתעסקים בגופתה, במקום בגופו של עניין

המוביל החדש של המחאה תוקף בחריפות את המפלגה שהאשימה באסון את בת-זוגו, אהובה תומר. "בש"ס עושים שימוש פסול במידע שאין להם מתוך ניסיון נואש להגן על ישי ולתעתע בציבור", אמר. גם בש"ס מסתייגים: "אסור לומר כך"

הדברים הבוטים של גורמים בש"ס נגד המפקדת שנספתה במילוי תפקידה לא נשארו חסרי מענה. בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, שהפך השבוע למוביל המחאה נגד שר הפנים אלי ישי, אמר כי "הציבור לא קונה את המצגת המניפולטיבית של ש"ס" - וקרא שוב להתפטרותו של ישי. לדבריו, "מתעסקים בגופתה, במקום בגופו של עניין".

 

 

גורמים בש"ס האשימו אתמול את תת-ניצב תומר ז"ל באחריות לאסון האוטובוס, בו נספו 44 סוהרים, שוטרים וכבאים. "מפקדת משטרת חיפה נתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש", אמרו בעילום שם. ח"כ נסים זאב אמנם לא הזכיר את שמה של תומר, אך גם דבריו היו ברורים: "הכתובת היא מי שהכניס את האוטובוס הזה לטווח האש למרות האיסור, וזו לא הייתה הוראה של אלי ישי".

 

רוזן, שהתפרץ לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והביא לגירוש ישי מטקס האזכרה בבית אורן שלשום, אמר כי להבדיל מהגורמים עלומי השם, הוא "מתייצב בפנים גלויות". לדבריו, "אותם גורמים מסתתרים בפחדנות מאחורי חיסיון עיתונאי ומבקשים שלא יציינו את שמם, כי הם יודעים שמדובר בלשון הרע ואוכל לתבוע אותם על כך".

 

"לתקוף את אהובה זו חוכמה על חלשים"

בן-זוגה של תומר ז"ל התייחס לטענה הספציפית ואמר כי "אהובה הגיעה מכיוון אחד והאוטובוס מכיוון אחר". רוזן אמר כי בידיו צילומים מהזירה ועדויות המחלצים: "ממציאים שאת ההוראה לעלות לכלא היא נתנה, אבל הם לא יודעים מה קרה בשטח. במקום לעסוק בעובדות האמיתיות הם מפזרים מסך עשן, שנועד להעביר את האש חזרה אלי. הם יודעים שאלי ישי אשם ומוטלת עליו חובה ציבורית ואישית להודיע על התפטרותו".


הרכב השרוף של תומר ז"ל. "מפזרים מסך עשן" (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

"ברור שמה שהם עושים זה שימוש פסול במידע שאין להם, מתוך ניסיון נואש להגן על ישי ולתעתע בציבור, תוך הכפשת שמה", המשיך רוזן לתקוף את המפלגה שתקפה אותו ואת בת-זוגו. "אבל הציבור לא כזה טיפש ולא קונה את המצגת המניפולטיבית שהם מנסים להציג".

 

מפקדת משטרת חיפה נספתה באסון האוטובוס, לאחר שהחליטה לנסות לחלץ את הצוערים ולהילחם באש, במקום לוותר ולסגת לאחור. "לתקוף את אהובה, שלא מסוגלת לענות להאשמות השווא שלהם, זו חוכמה על חלשים. זה מכוער מאד ומעיד על תרבות שלטונית ירודה ורדודה, שאני מוצא אותה רק אצל אנשי ש"ס. אבל במקרה הזה אני כאן, ואני מספיק חזק", אמר רוזן, שכבר הבטיח כי "יעשה הכל עד שישי יפנה את כסאו".

  

המשטרה: "בש"ס לא מכירים את העובדות"

גם במשטרה סתרו את דברי הגורמים בש"ס וזעמו על מה שהגדירו "שימוש ציני ופוליטי בזכרם של הקורבנות". הם אמרו כי "אותם גורמים בש"ס לא מכירים את העובדות ולא יודעים דבר על השתלשלות האירועים שנמצאים עדיין בחקירה. הם יורים באוויר".

 

במשטרה זעמו על מה שהגדירו "שימוש ציני ופוליטי בזכרם של הקורבנות". הם אמרו כי "אותם גורמים בש"ס, המכנים עצמם 'מקורבים לשר', לא מכירים את העובדות ולא יודעים דבר על השתלשלות האירועים שנמצאים עדיין בחקירה. הם יורים באוויר".

 

אפילו במפלגה עצמה הסתייגו מהדברים החמורים. סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן מש"ס, הגיב לדברי חבריו למפלגה ואמר "אסור לומר כך. חס ושלום, מנוחתה עדן". עם זאת, כהן תקף את רוזן: "הוא עשה דבר שלא ייעשה". סגן השר אמר את הדברים אחרי שיצא מבית הרב עובדיה יוסף, שם נפגש מנהיג ש"ס עם היו"ר ישי ועם הוריו של אלעד ריבן ז"ל, הכבאי המתנדב בן ה-16, שנספה אף הוא באסון הכרמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה תומר ז"ל. "לא מסוגלת לענות להאשמות השווא"
צילום: אחיה ראב"ד
דני רוזן. מאיים בתביעה
צילום: קרן נתנזון
ישי מגורש מהטקס. "מנסים באופו נואש להגן עליו"
צילום: רויטרס
מומלצים