שתף קטע נבחר

הטלוויזיה בספרד אומרת "אדיוס" למלחמות שוורים

הישג למתנגדי הקרבות הקטלניים: הערוץ המוביל RTVE יפסיק לשדר את מה שהוגדר בעבר הספורט הלאומי - כדי למנוע מילדים לצפות במופע הדמים

על רקע המחאה המתמשכת נגד מה שהוגדר בעבר הספורט הלאומי של ספרד, החליטה רשת טלוויזיה מובילה במדינה, RTVE, להפסיק לשדר מלחמות שוורים. הערוץ הסביר כי מטרת האיסור היא למנוע מילדים לצפות במופע האלים.

 

לפי RTVE, שעות השידור של קרבות השוורים הן לרוב בזמנים שילדים רבים נוהגים לצפות בטלוויזיה. רק לפני חודשים ספורים, החליט הפרלמנט של מחוז קטלוניה לאסור על קיום מלחמות שוורים החל מ-2012. החלטה דומה כבר התקבלה ב-1991 באיים הקנריים.

 

כך זה נראה - תיעוד מצמרר של קרב שוורים שבמהלכו שור פרץ לזירה :

למרות ההישג של מתנגדי מלחמות שוורים, האיסור האחרון בקטלוניה הוא מצומצם למדי. במחוז יש זירת קרב (קורידה) גדולה פעילה אחת בלבד - בברצלונה. היא אמנם הוותיקה ביותר בספרד, אבל בזירה מתקיימים רק כ-15 אירועים בשנה. ברחבי המדינה מתקיימים כאלף אירועי קרב כל שנה.

 

פעילים למען זכויות בעלי חיים מנהלים במשך שנים מאבקים נגד התופעה, בטענה שמדובר בהתעללות אכזרית בשוורים. מנגד, קבוצות שמרניות בספרד טוענות כי זהו מנהג עתיק יומין שהוא אחד מעמודי התווך בזהות הלאומית והתרבותית של התושבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרב שוורים. לא נעים לצפייה
צילום: AP
שור זועם. מסוכן גם לצופים בבית?
צילום: AFP
מומלצים