שתף קטע נבחר

גט דה פארטי סטארטד

ורד שביט טסה לקפריסין, ערכה טקס רפורמי ולא נרשמה כנשואה - אבל כל זה לא עזר לה להימנע מגירושים ברבנות. רגע לפני שבלעה את הגלולה המרה, היא צילמה קליפ מחאה

לפני פחות משבועיים התייצבה ורד שביט מול דייני בית הדין בתל-אביב ושמעה מבעלה לשעבר "הרי את מגורשת". והיא הרי בכלל לא התכוונה להגיע לשם. לא בגלל שכמו כל מי שמתחתן היא לא התכוונה להתגרש, אלא מפני שהיא עשתה הכל כדי לא להתחתן דרך הרבנות - ולבסוף גילתה שבגירושים היא חייבת לעבור שם.

 

 

שביט, בת 37 מתל אביב, ממש לא רצתה לסיים עם טעם רע בפה של כניעה למוסד הדתי, אז היא אספה חברים טובים ויצרה קליפ ליפ-דאב צבעוני ומשעשע, שתיזכר בו כל פעם שתעבור ליד בניין בית הדין הרבני. בואו לרקוד איתה על מדרגות הרבנות.

 

 

"התחתנתי בספטמבר 2005", מספרת שביט. "לא רציתי להתחתן באופן אורתודוכסי כי הממסד הדתי הוא לא חלק מהחיים שלי, ורחוק מהתפיסות שלי. נראה לי מוזר שאנשים שאין להם דבר עם היהדות ומוסדותיה, פתאום מתחברים לזה לקראת החתונה. זה נראה לי מלאכותי.

 

"מה פתאום שבטקס כל-כך אישי כמו חתונה יגידו לי מה להגיד ולעשות? למה שאני אצטרך לשוחח עם רבניות על דברים אינטימיים? ואיזו סיבה טובה יש שאני אלך למקווה?" 

 

שביט מספר כי הטקס בקפריסין היה מרגש, ולאחר מכן ערך הזוג בארץ טקס רפורמי, שבו השתתפה המשפחה. בניגוד לטקס האורתודוכסי, במקרה הזה הזוג כתב את הכתובה לעצמו, ואחת החברות הטובות של הכלה שימש כעדה. ולמרות הטקסים - השניים נשארו רשומים כרווקים במשרד הפנים.

 

"בגלל שלושת הדברים האלה, כשהבחור עזב אותי בתחילת השנה, לא תיארתי לעצמי אצטרך לעבור ברבנות", אומרת שביט, אבל לפני

זמן מה הופתעה: "קיבלתי מסר מעורך הדין של בן זוגי לשעבר שאצטרך להתגרש ממנו ברבנות. כמובן שבהתחלה לא הסכמתי. מה לי ולזה? אבל אז חברה טובה הסבירה לי שמאחר שהוא קידש אותי בפני עדים, מבחינה הלכתית אנחנו בעצם נשואים והוא לא יוכל להתחתן שוב בלי גירושים ברבנות. מכיוון שלא רציתי להיות בפוזיציה הזו - נאלצתי להסכים". 

 

לפני שהיא בלעה את הגלולה המרה הזו, וכדי לסיים את העסק בדרך שלה, היא הגתה את הקליפ ואת המילים החדשות לשיר "אני ארקוד על מדרגות הרבנות" - והפכה את הגירושים לאירוע עם נופך משועשע. היא מציינת כי הלכה למעשה, ההליך נעשה באופן זריז ולא מעיק - אך ברגעים הקשים בבית הדין, החברות זמזמו מאחור שיר מוכר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים