שתף קטע נבחר

המוות רודף: אבי התינוקת שטבעה שכל 5 קרובים

בית המשפט קיבל את דרישת הוריה של התינוקת שטבעה למוות בסירת גומי ביסוד המעלה, שלא לנתח את גופתה. בית המשפחה התמלא מבקרים, שדיברו על השכול שרודף את האב, אשר איבד באירועים טראגיים את אביו, אחיו, דודו ושני בני דודיו: "לא נתפש"

עבור אביה של התינוקת שטבעה אחר הצהריים (יום א') למוות בסירת גומי בחצר ביתה ביסוד המעלה, הייתה זו טרגדיה אחרונה בשורה ארוכה של אירועים קשים שפקדו את משפחתו. במלחמת יום הכיפורים הוא שכל את אביו המג"ד, במלחמת לבנון הראשונה הוא שכל את אחיו, ובאירועים טראגיים אחרים איבד גם את דודו ושני בני דודיו.

 

 

משפחתו של האב נחשבת לאחת ממקימות המושבה שבגליל העליון, ואחד מדודיו כיהן במשך 15 שנים כראש המועצה. לו ולרעייתו יש פרט לתינוקת שאיבדו היום עוד ארבעה ילדים. לפני כמה שנים חזר אב המשפחה בתשובה. הערב קיבל בית המשפט בנצרת את דרישת המשפחה שלא לערוך לתינוקת נתיחה שלאחר המוות.

 

התינוקת, בת שנה, טבעה למוות אחר הצהריים כשיצאה מהבית, כנראה בלי שאמה שמה לב, התקרבה אל סירת גומי בחצר שהתמלאה במים עקב הגשמים האחרונים, מעדה לתוכה - ובלעה כמות גדולה של מים. צוות מד"א שהגיע למקום ניסה להחיותה במשך דקות ארוכות - אך ללא הצלחה.


זירת הטביעה ביסוד המעלה (צילום: אביהו שפירא)

 

ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר, המיודד עם המשפחה זה שנים רבות, סיפר ל-ynet כי מדובר באסון עבור היישוב כולו ובוודאי שעבור המשפחה. "זו משפחה שחוותה כאב רב בשנים האחרונות, ותרמה ליישוב הגליל

ולהתפתחותו. באתי תמוך בסבתה של הילדה, שהיא חברה טובה שלי שנים רבות. לצד הנכדה ששכלה היום, היא איבדה גם בעל, בן, אח ושני אחיינים. בזמנים כאלה תפקידנו הוא לחבק ולעזור. זה לא נתפש שילדה כה קטנה אינה עמנו עוד".

 

בני המשפחה נמנים עם חסידי חב"ד, ובביתם מתנהל גנון שבו מתחנכים כמה מילדי היישוב. בגינה יש פינת חי ופינת משחקים, שבה מבלים הילדים במהלך היום בפיקוח צמוד של בני המשפחה. עם היוודע האסון הגיעו לבית חברים וקרובים. "אבי המשפחה חזק מאוד, ותומך בכולם", סיפר אחד החברים. "האמא בהלם מוחלט, ולא מבינה מה בדיוק קרה. זו משפחה נפלאה שברגע אחד חוותה אסון בל יתואר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האמא בהלם מוחלט". סורקים את הזירה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים