שתף קטע נבחר

לראשונה: ועדת הרבנים של ש"ס דנה באפליה

לקראת התכנסותה של ועדת החינוך והספורט, בנושא אפליית התלמידות הספרדיות - התכנסה ועדת הרבנים לענייני חינוך של ש"ס לדון בדרכים לפתרון הבעיה. על הפרק: הידברות עם הגורמים המפלים. השר מרגי: אמשיך בהליך החקיקה בנושא

ועדת הרבנים לענייני חינוך שהקימה ש"ס, התכנסה לראשונה היום (ב'), בביתו של הרב משה מאיה, חבר מועצת חכמי התורה העומד בראש הוועדה, בכדי לדון בנושא ההפליה במוסדות החינוך, זאת לקראת התכנסותה הצפויה מחר בבוקר של ועדת החינוך והספורט, שתדון באפליית הבנות הספרדיות בקבלה למוסדות חינוך חרדים.

 

 

בישיבה השתתפו השר לשירותי דת, יעקב מרגי, חבר בית הדין הגדול, הרב בן שמעון, חתנו של הרב עובדיה יוסף, הרב אהרון טובול, וכן הרב יעקב כהן - בנו של הרב שלום כהן, חבר מועצת חכמי התורה. 

 

הוועדה דנה במציאת פתרונות למניעת אפליית בנות ספרדיות במוסדות החינוך, על ידי הידברות עם ועדות הרבנים המקבילות של האשכנזים, וכן עם שלושה מנהלי סמינרים נחשבים בציבור החרדי, ובמציאת פתרונות למחסור בכיתות הלימוד.

 

מסיעת ש"ס מוסרים כי מונו נציגים ממוקדים שונים בהן דווח על הבעיה, העתידים לעבוד מול ועדת הרבנים, ולהעביר את הפניות שיגיעו לפתחם. בסיכום הישיבה הוחלט כי מרכז הוועדה, הרב אמיר קריספל, ימפה את מצוקת קבלת התלמידות על ידי נתונים שיעבירו הרכזים שמונו לצורך כך ברחבי הארץ. הוועדה אף החליטה ליזום פגישה עם ועדת הרבנים המקבילה, ובהמשך עם שלושה מנהלי סמינרים נחשבים בחינוך החרדי, כדי להביא לפתרון מיידי לתלמידות החסרות כרגע מסגרת לימודית. מרגי אומר כי במקביל לפעילות הוועדה, ימשיך בגיבוש הצעת חוק למניעת האפליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ועדת הרבנים לענייני חינוך, היום
צילום: אלון נוריאל
מומלצים