שתף קטע נבחר
צילום: סידי בנק

בלי הורים, חיבוק או ליטוף ואחרי רעידת אדמה

לרגל יום השנה לרעידת האדמה בהאיטי. סדרת כתבות מפורט או-פראנס, על פעילות בבית יתומות של קבוצת מתנדבים מ-Israeli flying aid - ארגון שחרת דגלו להגיע למקומות הרי אסון, ולסייע שם לחוליות החלשות במיוחד

רגע לפני שנצלול לחורבן והקושי - נפתח בסיפור עם סוף טוב ונלווה את וודלי אליזה, הילד ההאיטני שליבו נותח בישראל וחזר הביתה להורים, תוך שהוא חוגג בדרך ליל סדר עם המתנדבים הישראלים של Israeli flying aid  בבית יתומות בפורט או-פראנס.

 

 

"הביתה להאיטי בלב שלם" פרק ראשון בסדרה:

"אם לא הייתם מגיעים הייתי לוקחת משאית, מעמיסה את הבנות ומסיעה אותן למקום רחוק ממנו לא יוכלו לחזור", מספרת אם המנזר האחראית על בית היתומות "הצלב המהולל". על הריסות של בניין, בין בלוקים, מסמרים ופולשים, התגוררו 75 ילדות יתומות לאחר רעידת האדמה, מתנדבי IFA לקחו אותן תחת חסותם.

 

ילדה רוצה רק בית חם. פרק שני בסדרה:

מתוך 75 ילדות בבית היתומות רק לארבע היה תאריך לידה ידוע. בר לוסקי, המתנדב הצעיר ביותר במשלחת הסיוע של IFA, נתן להן במתנה את תאריך יום ההולדת שלו. מי שלא ראה יתומות חוגגות לראשונה יום-הולדת, לא ראה שמחה מימיו.

 

יום-הולדת במתנה ליתומות בהאיטי. פרק שלישי בסדרה:

מתנדבי IFA מוכיחים שדווקא פעילות למען האחר מייצרת בפועל יחסי ציבור מצוינים לישראל. קבלו את שרת התקשורת והתרבות של האיטי בשירת תודה של "הבה נגילה". מי אמר שעניי עירך קודמים?

 

בהאיטי דווקא כן אוהבים את ישראל. פרק רביעי בסדרה:

המתנדבים עוזבים את בית היתומות בפורט-או -פראנס בשאיפה שתהליך השינוי שהתרחש בחודשים האחרונים יחלחל ויצליח. שיר פרידה.

 

מה יעלה בגורלן של היתומות מהאיטי? פרק חמישי ואחרון:

ממשיכים לסייע וזקוקים לתרומות

במהלך החודשים האחרונים ביקרו מתנדבי IFA בפורט-או-פראנס, והעניקו סבב חיסונים שני לבנות בבית היתומים ולשני בתי יתומים נוספים. ביום ג' הבא (18.11) תצא משלחת נוספת מטעם הארגון לסבב חיסונים שלישי, ולסיוע נוסף ככל שיעלה ביכולתם. לטובת המשך הפעילות במקום זקוק הארגון לתרומות נוספות.
 
  • להמשך תמיכת "Israeli Flying Aid" בבית היתומות ניתן לתרום בטלאול 054-4003344 או ישירות לבנק דיסקונט, סניף 199 מספר חשבון 57797 Swiftcod Idblilit.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צמאות למגע. הבנות בבית יתומות
צילום: שלומית שרביט
קטנסיה בת החמש בחצר החדשה
צילום: שלומית שרביט
תאריך משותף מתנה ליום ההולדת
צילום: שלומית שרביט
כבר יכולות לשחק בשקט
צילום: שלומית שרביט
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים