שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפני הסגרת האברג'ילים, השותף עצור בארה"ב
  מטוס חכור ובו המרשלים האמריקנים ינחת היום בישראל, כדי להביא במבצע מיוחד את האחים יצחק ומאיר אברג'יל למשפט מעבר לים. "ידיעות אחרונות" מדווח כי גבי בן-הרוש, שנחשב ראש "הכנופייה הירושלמית", הואשם עם אשתו בלוס אנג'לס, כנראה במטרה ללחוץ עליו להעיד נגד האחים

  בדרך לאמריקה: אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, יעלו היום (ד') האחים יצחק ומאיר אברג'יל על מטוס לארצות הברית, שם יועמדו לדין על מעורבותם ברצח סוחר סמים, הלבנת הון, סחר בסמים והשתייכות לארגון פשע. במקביל, בימים האחרונים נעצר בלוס אנג'לס גבי בן-הרוש, מי שהיה ראש "הכנופייה הירושלמית", שעשוי להפוך עד מדינה נגדם מטעם התביעה האמריקנית.

   

   

  ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) השלימו את ההכנות לקראת מבצע ההסגרה המורכב. בעקבות דחיית ערעורם של האברג'ילים, פקודת המבצע נחתמה, וסוכמו התוכניות הסודיות. מפקד היאחב"ל, תנ"צ חיים איפרגן, ינהל את המבצע מטעם המשטרה ויעבוד בשיתוף עמיתיו המרשלים האמריקנים, שיגיעו ארצה לקחת את החשודים במטוס חכור מארצות הברית.

   

  לצורך כך, מתכננים במשטרה ליצור סגירה הרמטית של שדה התעופה שבו ינחת המטוס. עוד לפני נחיתתו יתפרסו באזור כוחות גדולים. במקביל יהיה כוח אחר אחראי על העברת האחים ושותפיהם מבתי הכלא שם הם נמצאים כעת, לכיוון שדה התעופה. יחד עמם, יוסגרו שותפיהם משה מלול, ישראל אוזיפה וששון בראשי.


  האחים אברג'יל בבית המשפט (צילום: דודי ועקנין) 

   

  במשטרה שומרים בסוד את השעה המדויקת בה תתבצע ההסגרה, וגם המוסגרים עצמם יזכו להתראה מראש של שעתיים בלבד - כדי למנוע כל ניסיון לחלצם או לחילופין, לפגוע בהם. במשטרה הבהירו כי רק חמשת העצורים וכוחות הביטחון יעלו על המטוס, וכי אף גורם חיצוני, לרבות כלי התקשורת, לא יורשו להתקרב אליו.

   

  ברקע - מעצר מפתיע בלוס אנג'לס שעליו מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". בן הרוש, שלפי החשדות היה שותף של האברג'ילים בהלבנת ההון שהושג מהגניבה בבנק למסחר, העיד בעבר נגד מעורב אחר בפרשה - חי וקנין. בתמורה, הוא זכה לעונש קל יחסית והיה תחת פיקוח במשך שלוש שנים. תקופת הפיקוח תמה לאחרונה.

   

  לפי הדיוווח, בן הרוש ואשתו נעצרו בשבוע שעבר, כנראה בניסיון לשכנע אותו להפוך לעד מדינה מטעם התביעה האמריקנית נגד האברג'ילים. ההערכה היא שהוא סירב, שכן נגדו ונגד אשתו הוגש כתב אישום על שורת עבירות פליליות - שימוש בזהות בדויה, עבירות רכוש והגירה. כעת הוא נמצא במעצר, וגורלם של האחים שיוסגרו ויצטרפו אליו תלוי כנראה גם במוצא פיו.

   

  "גולת הכותרת של המאבק בארגוני הפשיעה"

  גורמים במשטרה מייחסים למבצע ההסגרה חשיבות רבה. מנהל המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, עו"ד גל לברטוב, אמר עם דחיית ערעורם של האחים, כי "זוהי גולת הכותרת של המאבק שלנו בארגוני הפשיעה. אנו שמחים שתהיה הזדמנות להעמיד אותם לדין. איננו קובעים אם הם אשמים או לא אשמים, אלא רק שהם יוסגרו לארה"ב ויועמדו שם לדין".

   

  האחים אברג'יל נעצרו באוגוסט 2008 בעקבות בקשת הרשויות בארה"ב

  להסגירם בגין מעורבות ברצח סוחר סמים הישראלי סמי אטיאס, וכן בגין הלבנת הון, סחר בסמים והשתייכות לארגון פשע. מלול, אוזיפה ובראשי הואשמו בעבירות דומות. בתחילת דצמבר דחה בית המשפט העליון פה אחד את ערעורם של האחים והורה על הסגרתם.

   

  גם אם יורשעו האחים אברג'יל בארצות הברית - הם ירצו את עונשם בבית כלא בישראל. בחודשים האחרונים ניהלו האחים אברג'יל "מלחמה קטנה" נגד שירות בתי הסוהר בניסיון להקל על תנאי המאסר שלהם. בחודש אפריל סירבו פעמיים השניים להופיע לדיון בערעורם כיוון שלא הותר להם לצאת מהכלא עם עוגיות, חלב, בגדים, מגבות ונייר טואלט.


  פורסם לראשונה 12/01/2011 00:20

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאיר אברג'יל בבית המשפט
  צילום: גיל יוחנן
  יצחק אברג'יל. בדרך לארה"ב
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים