שתף קטע נבחר

תומכי עמאר: הליטאים מגיירים לצורך "זימה"

הקרב על הגיורים הצבאיים מגיע לרחוב. אחרי שהליטאים תקפו בחריפות רבה את הרב עמאר, תומכיו משיבים בפשקוויל על בתי דין בבני ברק: "מבצעים גיורים עבור תאוות בצע"

משבר הגיור הצבאי הופך למלחמת פשקווילים : תומכי הרב עובדיה יוסף והרב שלמה עמאר, הפועלים לאישור הגיורים הצה"ליים, תוקפים חזרה את מתנגדיהם מהזרם החרדי-ליטאי. בפשקוויל שיופץ בימים הקרובים ברחבי ירושלים נטען כלפי הליטאים כי הם מבצעים גיורים שלא על-פי ההלכה "עבור תאוות בצע וחמדנות".

 

 

תחת הכותרת "החרפה, הפשע המאורגן", חושפים הכותבים "מקרה מזעזע", כלשונם, שבו מטפלת פיליפינית גוירה לצורך נישואין עם מעסיקה החרדי – דבר ה"אסור על פי דין תורה". הם קובעים: "אין לפושעים זכות לדון בענייני גיור".


(לחצו לקריאת הפשקוויל במלואו)

 

עוד נטען בפשקוויל ל"מעשי זיוף, מירמה וזימה" ומדמים את בתי הדין של המתנגדים לחזיר, ש"מנסה להטעות" כי הוא כשר לאכילה בשל פרסותיהם: "'רבנים' ליטאים צבועים אלו אינם מעלים גרה, ואת טלפיהם הטמאות הם פורשים וזועקים 'טהור אני' - וכך מנסים לכפות דעתם הנלוזה".

 

מפרסמי הפשקוויל מבטיחים פרק נוסף של חשיפות ובו "'תעשיית הגיורים' – השמות והמסמכים שיחוללו בציבור רעידת אדמה, כל ההוכחות בפרסום נרחב מי הם המגיירים 'כהלכה' על ידי בתי הדין 'צדק' המגיירים 'לחומרא'".

 

בשבוע שעבר הופצו בירושלים פשקווילים נגד הרב עמאר, שבהם נטען כי הרב "מפורסם בצביעותו" וכי חברי

הוועדה שהקים לדון בנושא הגיורים הצבאיים הם כופרים.

 

תחת הכותרת "ירעדו אמות הספים", נטען בפשקוויל כי במהלכיו של הרב עמאר יש "עזות מצח ועקירת ההלכה, שלא נשמעה בארץ ישראל מזה עשרות שנים". מנסחי המודעה טוענים כי משמעות אישור הגיורים בצה"ל היא "לקחת גויים ולהצהיר עליהם שהם יהודים, ולגרום במישרין להתבוללות בפרהסיא. בזה הם מבצעים למעשה את שיטת אמסלם שגיורים הם בלא קבלת תורה ומצוות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים