שתף קטע נבחר

וילנאי התבלבל והתנצל: הצביע בעד ועדת החקירה

סגן שר הביטחון תמך בטעות בהצעות לסדר היום נגד ארגוני השמאל לפני כשבוע. "אני חש מאוד שלא בנוח", סיפר ל-ynet, "אני מצטער מאוד. מההצעות האלה עולה ריח חריף של רדיפה"

"הסתבר לי שטעיתי בהצבעה, לחצתי על הכפתור הלא נכון כנראה", התנצל היום (ה') סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, על הצבעתו לפני כשבוע שתמכה באחת משתי הצעות לסדר בעד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית נגד ארגוני השמאל.

 

מאז ההצבעה לפני שמונה ימים, הורמו גבות כאשר התגלה כי סגן השר ממפלגת העבודה נמצא ברשימת התומכים בהצעה לסדר היום של ח"כ דני דנון, אשר קראה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת מקורות המימון של ארגוני שמאל ישראלים התומכים בפעולות נגד ישראל וברכישת קרקעות מהמדינה.

 

וילנאי, מסתבר, גם לא הצביע נגד ההצעה של חברת הכנסת פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), שקראה לחקור את מימון ארגוני השמאל הפועלים נגד ישראל. היום התברר כי וילנאי היה שרוי בבלבול במהלך ההצבעות, לחץ על כפתור לא נכון באחת מהן ובהצעה של קירשנבאום כבר יצא מהאולם.

 

"התברר לי שטעיתי בהצבעה", אמר וילנאי ל-ynet, "לא התכוונתי בכלל להצביע בעד. לצערי,

ההצבעה הזאת לא נפלה על חודו של קול, כך שאין לזה ממש משמעות, אבל עדיין אני חש מאוד שלא בנוח. היו כמה הצבעות רצופות ופשוט טעיתי. בינינו, אני יכול לומר שבהצעות חוק של ישראל ביתנו אני תמיד מצביע נגד, מה שלא יהיה. זאת הייתה פשוט טעות שלי ואני מצטער על כך מאוד".

 

"ולעניין עצמו, שתי ההצעות האלה להקמת ועדות חקירה פרלמנטריות הן בכלל לא ראויות, הרי זה סוג של מקארתיזם. יש לנו בארץ גורמי חקירה, גורמי אכיפת חוק, שהם יחקרו כאשר יש מקרים של עבירה על החוק. אנחנו לא חיים במדינה שכל אחד עושה מה שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה. יש שלטון חוק. אני בכלל נגד רדיפה. מההצעות האלה עולה ריח חריף של רדיפה. קרה מה שקרה ואני מצר על הטעות שלי", אמר סגן השר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי. לא תומך בישראל ביתנו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים