שתף קטע נבחר

איך זה שגדול אחד מעז

כל דרדק המצוי בעולמם של חרדים מבין - עד שבא הרב עובדיה ופסק שגיורי הצבא כשרים, לכל שאר הרבנים לא היה אומץ. הרי המחמירים והצדיקים לא יעברו על כך בשקט

התלמידים בעולם הדתי הם לא-פעם צדיקים ומחמירים הרבה יותר מהרבנים שלהם. הנה בא הרב עובדיה יוסף, ובאיבחה אמיצה אחת, הורה כי הגיורים בצה"ל הם כשרים ותקפים. זו בשורה טובה ושמחה גדולה (גם לקואליציה אולי), אבל כל מי שמכיר את גדולי הרבנים האשכנזים וקטני העסקנים שלהם, יודע גם יודע שעכשיו יקומו המערערים גם על פסיקה הלכתית זו.

 

 • הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

   

  איך זה שגדול אחד מעז, איך הוא מעז. הם יאמרו שהרב עובדיה לא נחשף למה שהם נחשפו, הם ירמזו שהוא מכיר את הרבנות הצבאית שלפני 40 שנה, אבל שמה שקורה שם עכשיו זו הפקרות מוחלטת בענייני הגיור. תסמכו על הליטאים שהם כבר ימצאו את הדרך להמשיך ולענות את המתגיירים. מי שלא התגייר בגיור חרדי, הם כבר יתפסו אותו כשיבוא להינשא אצלם ברבנות ואז יתנכלו לו.

   

  החרדים לא רוצים "פרויקט לאומי"

  ובכל זאת, זו בשורה מצוינת. כי הרב עובדיה יוסף נותן גושפנקא הלכתית וגם ציבורית לגיורים הנעשים בצבא. בניגוד למה שאומרים, לא מדובר ב"גיורים צה"ליים", כאילו מוטבעת האות צ' על קרקפת המתגייר, וכאילו הרמטכ"ל הופך גויים ליהודים בפקודה ובאמצעות פזצט"א. מדובר במערכת מסודרת ושיטתית ורצינית שמתמודדת עם הסוגיה הבוערת ביותר של העם היהודי בישראל: הכנסתם של ישראלים רבים מזרע ישראל לתוך העם היהודי באופן העונה לדרישות ההלכה.

   

  והרי זה בדיוק מה שמפריע לגורמים החרדים, ברבנות הראשית הכבושה על-ידיהם ומחוצה לה. מפריע להם שזה שיטתי, שזה "פרויקט לאומי", שהמסלול אינו עובר דרך הצנרת החרדית, ובעיקר שהמתגיירים מתחייבים בסך הכל להיות יהודים, ואינם מתחייבים להיות חרדים.

   

  הרי כל מי שמכיר יודע שבראש בית הדין הדתי המגייר את החיילים יושב דיין מוסמך, לא מש"ק דת ולא רס"ר משמעת. החיילים, רובן חיילות, עוברים מסלול לימודי יהדות שהם לא יטרחו לעבור במסגרת האזרחית. אם החרדים, שמטילים שיקוצים בגיור הצה"לי, יקימו פעם ועדת חקירה איך מתגיירים בחוגים החרדים שלהם, הם יגלו הפתעות מאוד לא נעימות. אבל שם זה "משלנו", שם זה בשליטה מלאה שלהם ושל טעמם, ולכן הם יודעים להחליק ולוותר ולהסתדר.

   

  אבל גיורים צה"ליים? השם ישמור. החרדים הרי לא השלימו עם הגיוס לצה"ל ושעכשיו יסכימו לגיור בצה"ל? עם כל ערימות הציונים והמזרוחניקים האלה שלך-תדע מה הם מלמדים שם. החרדים אינם אוהבים את הגיור, ודאי לא גיור במספרים גדולים. קל וחומר שהם לא אוהבים תהליך-גיור שאיננו נמצא בשליטתם ובפיקוחם.

   

  כולם פחדו

  הרב עמאר, הראשון לציון, לא אזר עד כה את האומץ לחתום על 4,000 תעודות המרה כי הוא חשש מהאשכנזים, אבל נתלה בעניינים טכניים ואחרים. הוועדה שהקים, מורכבת משלושה רבנים ודיינים נכבדים, גם לא העזה לצאת נגד הבון-טון החרדי. יש לכל רב חרדי סיבות טובות לפחד מתגרת ידם ולשונם של החוגים נותני הטון בציבוריות החרדית. כל דרדק המצוי בעולמם של חרדים מבין: עד שבא הרב עובדיה ופסק, לכל שאר הרבנים לא היה אומץ!

   

  הם לא רוצים את הכאב-ראש הזה של אישורי הגיורים בצה"ל. תעזבו אותנו, הם נאנחו, באמא-היהודיה-שלכם. אז עכשיו הרב עובדיה הכריע. בשבילם, בשביל הרב עמאר שחשש, בשביל הוועדה שהקים ולא אזרה עוז, בשבילנו, ובעיקר בשביל אלפי המתגיירים, בני עמנו היקרים, האהובים שעמנו – עמם, ואלוהינו אלוהיהם.

   

  האם כעת יעבור בכנסת "חוק הגיור הצה"לי" שהניח ח"כ דוד רותם מ"ישראל ביתנו" והחוק שהנחנו, ח"כ זבולון אורלב ואני? ההצעות מקנות לרב הצבאי

  הראשי זכות לאשר את הגיורים והמדינה מחויבת להכיר בכך לכל דבר. אם יתקבלו החוקים, אולי יבוא יום ורבנים חרדים ברבנות הראשית שיתנכל לנישאים מקרב המתגיירים, יוזמנו אחר-כבוד לחפש להם עבודה אחרת, מחוץ לרבנות הראשית.

   

  כעת, לפני שאתם פורצים במחולות, אחרי ההחלטה של הרב עובדיה, תהיו בטוחים שגם הוא לא ייצא נקי. פרשני-פסיקה מכאן וחוגי הליטאים משם לא יתנו לזה לעבור ככה סתם. המחמירים והצדיקים האלה לא יתנו לכל גדול בתורה, ועוד ספרדי, לבוא ולהכניס ככה אלפי גויים לתוכנו בלי הכשר הבד"צ שלהם. כי מבחינתם, יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או התחרד כהלכה.

   

  • הכותב הוא יו"ר סיעת הבית היהודי- מפד"ל החדשה.

 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ אורבך
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  הרב עובדיה יוסף. כולם פחדו
  צילום: גיל יוחנן
  פסק ההלכה של מנהיג ש"ס
  מומלצים