שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף אישר את גיורי צה"ל

ועדת הרבנים שבדקה את הגיורים הצבאיים אמרה למנהיג ש"ס כי אינה יכולה להמליץ על אישורם. כפי שפורסם ב-ynet, הרב לקח את האחריות על כתפיו - וכתב פסק המאשר את הגיורים. בינתיים, "ישראל ביתנו" ממשיכה בקידום חוק הגיור הצבאי

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, כתב הבוקר (יום ו') פסק הלכה לפיו כל הגיורים שנעשו בצה"ל בשנים האחרונות - כשרים. בתום פגישה עם הרב הראשי, שלמה עמאר, ועם חברי ועדת הרבנים שהקים לבחינת הגיורים בצה"ל, החליט הרב יוסף לאשר את הגיורים שהיו שנויים במחלוקת הלכתית ומשפטית. כפי שפורסם ב-ynet, הוועדה שהקים הרב עמאר הודיעה למנהיגה של ש"ס כי היא אינה יכולה להמליץ על אישור הגיורים - והרב, כסמכות הלכתית עליונה - לקח על עצמו את האחריות בנושא זה.

 

 

הרב יוסף ניסח את הפסיקה - והעלה אותה על הכתב בעצמו. "הגעתי למסקנה שעל-פי ההלכה גיורי צה"ל תקפים על-פי תורתנו הקדושה", כתב והוסיף כי חברי הוועדה שהוקמה לבקשתו המליצו על "צעדים טובים לשיפור ולהידור" וכי יש ליישם את המלצותיהם. הוא ביקש מהרב הראשי עמאר להעבירה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ. בהזדמנות זו אף הרעיף עליו שבחים: "אני מברך מקרב לב את ידידינו הנעלה, הרב הראשי לצה"ל, הרב הגאון רפאל פרץ שליט"א שיזכה להגדיל תורה ולהאדירה לאורך שנים ושנות חיים".


לקריאת הפסק המלא - לחצו על התמונה

 

כאחראי על מערך בגיור בישראל, הרב עמאר צפוי להתבסס על פסיקה זו לאישור רשמי של גיורי צה"ל

ברבנות הראשית - ויחד עם ש"ס ידרוש מראש הממשלה "לקבור" את חוק הגיור הצבאי של ישראל ביתנו - לאחר שמצא בעצמו פתרון למשבר.

 

יו"ר ועדת הרבנים, הדיין הרב נסים בן שמעון, אמר לרב יוסף בפגישתם כי אף שחבריה אינם יכולים לאשר את הגיורים - הוא סבור כי מערך הגיור הצבאי, ככלל, אינו נופל ברמתו מזה האזרחי. הוא הוסיף כי יש לבצע כמה שינויים בתכני הלימוד, באורך המסלול ובהרכב הדיינים, כדי שמכאן ולהבא יוכרו הגיורים על-ידי הרבנות באופן אוטומטי. בהתאם לכך, ציין הרב יוסף בפסיקתו כי יש לבצע את השינויים האמורים.

 

פעילים בש"ס, שביקרו הבוקר בבית הרב עובדיה בעת הדיון על הגיורים, אמרו: "ברור

שהגיורים כשרים. וכי יעלה על הדעת לבטל ככה את יהדותם של אלפי חיילי צה"ל? היחיד שאולי עוד צריך להתגייר זה אביגדור ליברמן".

 

ההערכה היא כי מאחר שוועדת הבדיקה קבעה כי אין ביכולתה לאשר את הגיורים, הציבור החרדי האשכנזי יראה את פסיקת הרב עובדיה כדחוקה

ביותר. רבני הזרם הליטאי צפויים להביע לו התנגדות נחרצת, ועשויים שלא להכיר ביהדותם של מתגיירים הבאים בפניהם.

 

בתוך כך, ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת תקיים ביום שלישי דיון בהכנה לקריאה ראשונה בהצעת חוק הגיור הצבאי שיזמו חברי הכנסת דוד רותם ורוברט אילטוב. "סיעת ישראל ביתנו לא תאפשר לאף גורם להשתמש בחיילי צה"ל כמנוף לסחיטה", אמר הבוקר רותם "כאשר הבאתי את החוק להצבעה בקריאה טרומית נאמר לי בשמו של הראשון לציון כי 'זו בעיה טכנית בלבד'  וכעת אנחנו רואים כי הרב עמאר עושה שימוש לרעה בכוח שניתן לו, תוך הצבת תנאים לאישור הגיורים, וחיזוק הטענות שלי שהחוק חייב לעבור, אחרת כל רב ראשי יעשה מהגיורים הצה"ליים סחר מכר, ויהפוך אותם לגיורים סוג א', ב' או ג'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. על כתפיו
צילום: אלי אלגרט
הרב עמאר יוצא מבית הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
גם אלי ישי היה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים