שתף קטע נבחר

מצוק קרס אל חוף גבעת אולגה, כנראה אין נפגעים

שוטרים שהגיעו למקום התמוטטות המצוק בחדרה מנסים עדיין לוודא שאיש לא נקבר תחתיו. אם יתברר שאיש לא נפגע, יהיה זה מזל גדול, משום שבדרך כלל שוקק החוף אנשים

הפעם זה נגמר כנראה בטוב: חלק ממצוק הכורכר מעל הים בחוף גבעת אולגה בחדרה התמוטט בצהריים (יום ו') ונפל לחוף. עדיין לא ברור בוודאות שאין נפגעים, אך לפי עדי ראייה - לא היו במקום בני אדם. לפני כשנה וחצי נהרג צעיר בקריסה דומה של מצוק בחוף הים בנתניה.


אשה שטיילה אחר הצהריים על חוף גבעת אולגה היא שהבחינה בהתמוטטות המצוק, כשהייתה בסמוך למלון הדירות "כפר הים", הנמצא בחלקו הצפוני של החוף. לפתע היא ראתה שחלק גדול מהמצוק התמוטט ונפל לחוף. מדובר בקטע של 25 מטרים שנפלו מגובה של בין 15 ל-25 מטרים. על החוף נוצרו ערימות גדולות של עפר ואבנים כתוצאה מהקריסה.


המצוק שקרס. קטע ברוחב 25 מטרים (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

בעקבות קריסת המצוק הוזעקו למקום שוטרי משטרת חדרה. סגן מפקד התחנה, רב-פקד רמי רז, שהגיע למקום, סיפר

כי לפי שעה ועל פי העדויות - לא היו תחתיו בני אדם. עם זאת, השוטרים מבקשים עדיין לוודא שאיש לא נקבר תחת ערימות העפר. "אנחנו בודקים אם יש נפגעים שקבורים מתחת למצוק, ובהמשך נבדוק אם יש דיווחים על נעדרים שאולי היו במקום", אמר.

 

חוף הים בגבעת אולגה שוקק חיים בדרך-כלל, ורבים מהלכים בו בימים כתיקונם. אם האירוע הזה יסתיים ללא נפגעים, יהיה זה מזל גדול, משום שבדרך כלל מצוק שקורס - מתמוטט באופן פתאומי וללא סימנים מוקדמים. רק לפני כשנה וחצי נהרג צעיר כשקטע ממצוק כורכר התמוטט וקבר אותו תחתיו בחוף הים בנתניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצוק שקרס לפני שנה בנתניה
צילום: עידו ארז
מומלצים