שתף קטע נבחר

מנכ"ל דלק: הגז לא שייך לאזרחים

שדות הגז לא של הציבור, אם אנחנו לא היינו מפתחים אותם לא היה בהם שום דבר, אמר מנכ"ל חברת דלק, אסי ברטפלד. הוא הוסיף נימה צינית לדבריו, שלפחות המלצות ששינסקי לא כללו להשליך את היזמים לבית סוהר - כמו ברוסיה

"מדינת ישראל לא יודעת להרים שום פרוייקט ולכן היא לא פיתחה את שדות הגז והנפט ואי אפשר לומר עכשיו שהשדות הללו שייכים לציבור או לאזרחים", כך הצהיר היום (ב') מנכ"ל חברת דלק, אסי ברטפלד, השותפה במאגרי הגז, לוויתן, תמר וים-תטיס.

 

 

ברטפלד שדיבר בפורום מנהלים של חברת המידע דן אנד ברדסטריט, נשאל אם הוא חושב שלמרות המלצות ועדת ששינסקי שדות הגז יפותחו ויספקו גז, השיב:

"אין ספק שנפתח את הגז, השאלה היא כמה זמן זה ייקח וכמה זמן יתבזבז בדרך. המלצות ייעכבו את הפיתוח. אנחנו רואים שחברות ישראליות ממשיכות לקנות גז מצרי כך שגם 700% מ-0 הם עדיין 0.

 

"אנחנו יודעים שאומרים לנו למה אתם מתלוננים ומה יקרה אם תרוויחו קצת פחות וזה טבעי שאנשים מרגישים ככה, האוצר עשה עכשיו סקר שהראה שרוב הציבור תומך בהמלצות של ששינסקי, אבל מה הפלא: אם היו עושים סקר ובודקים אם רוצים הציבור רוצה שיחלקו לו את הבית של מנכ"ל האוצר, חיים שני, הוא לא היה תומך?"

 

חיים שני, אגב, נכח בחדר בזמן שברטפלד העיר את הערתו לגבי ביתו ולא הגיב בהתרגשות מיוחדת. שני, שדיבר לפני ברטפלד, ונשאל על מסקנות ועדת ששינסקי, אמר כי: "אני מעריך שראש הממשלה בנימין נתניהו יקבל את ההמלצות אבל אני לא יכול לדבר בשמו". 

 

על אף ששני לא התרגש, אחת הנוכחות במקום התרעמה על ההשוואה.

היא פנתה לברטפלד ואמרה, "אבל הבית של שני שלו, ולא של הציבור, וברטפלד לא התבלבל והשיב לה: "גם הגז לא של הציבור, אם אנחנו לא היינו מפתחים אותם לא היה בהם שום דבר. קראתי את העיתונאי סבר פלוצקר שהציע שהמדינה תקנה מאיתנו את השדות ב-7 מיליארד דולר. זה מצחיק. המדינה לא הצליחה לסלול רכבת תחתית, אז היה תצליח לפתח שדות גז?".

 

ברטפלד הבהיר מאוחר יותר ל-ynet כי לא נתכוון לומר שהגז לא שייך לציבור, אלא: "התכוונתי לומר שהגז שלנו כי שילמנו עליו, כמו ששני שילם על הבית שלו".

 

למרות הדברים הלא נעימים ברטפלד ניסה להכניס הומור לדבריו ואמר: "אבל זה בסדר, המצב שלנו בכלל לא רע, אם היינו ברוסיה, היינו מוצאים את עצמנו יושבים בבית סוהר, בינתיים בהמלצות הנוכחיות אין דבר כזה".

 

מלכיאור: יצא המרצע מן השק

הרב מיכאל מלכיאור, מייסד פורום פעולה אזרחית, המוביל את המאבק הציבורי להעלאת התמלוגים, מסר בתגובה: "יצע המרצע מהשק. ברטפלד, טורבוביץ', תדמור ותשובה באמת מאמינים שאוצרות הטבע שייכים להם. הבריונות שלהם חוצה את כל הקווים האדומים. אוצרות הטבע שייכים לציבור - וגם הם ישלמו לכל הלוביסטים ועורכי הדין בעולם, הן יכשלו במבחן הציבור ובמבחן בג"צ ואני מקווה שגם במבחן הממשלה והכנסת. החלטתו של ראש הממשלה תקבע האם המשטר בישראל כפוף לחמדנותם של תאגידים חסרי מעצורים - או האם יש ממשל בישראל הדואג באמת לטובת הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד
מומלצים