שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשוד ברצח עם בהלם: "מכחיש שהיה מעורב"
  פרקליטו של אלכסנדר צבטקוביץ', החשוד במעורבות ברצח עם בבוסניה, סיפר כי מרשו קיבל בהלם את הבשורה על החשדות החמורים המיוחסים לו. גם השכנים בכרמיאל התקשו לעכל את ההתפתחויות: "מדובר בבחור שתמיד מחייך, אולי זו טעות?"

  אלכסנדר צבטקוביץ', שנעצר הבוקר (יום ג') בחשד למעורבות ברצח עם בבוסניה, קיבל בהפתעה ובהלם את החשדות החמורים המיוחסים לו. "הוא אומר שהוא היה חייל, אבל לא השתתף במה שמייחסים לו", סיפר ל-ynet פרקליטו, עו"ד ודים שוב מהסנגוריה הציבורית. גם בני משפחתו ושכניו הופתעו לשמוע כי הוא חשוד במעורבות בטבח סרברניצה לפני 16 שנים, בו נרצחו יותר מאלף מוסלמים.

   

  עו"ד שוב, סגן הסנגור המחוזי הציבורי, סיפר כי נפגש עם החשוד בתאו שבמגרש הרוסים בירושלים. "בישרתי לו על מה בדיוק הוא עצור, הוא לא ידע, הוא היה בשוק. הוא מכחיש את כל החשדות נגדו, הוא אומר שהוא היה חייל אבל לא השתתף במה שמייחסים לו, הוא עדיין צריך לעכל את מה שקרה".

   

  שכניו של החשוד ברצח לא מאמינים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  צבטקוביץ', בן 43, עלה לישראל יחד עם אשתו וילדיהם בשנת 2006 וקיבל אזרחות ישראלית משום שהוא נשוי ליהודייה. הוא מתגורר עם אשתו ושני ילדיו בכרמיאל, ומתפרנס מעבודה במפעל ובבנייה. הפרקליטות עתרה היום לבית המשפט בדרישה להכריז עליו כבר-הסגרה, ומחר תבקש להאריך את מעצרו.

   

  רעייתו טטיאנה ובני משפחה נוספים הסתגרו היום בביתם וביקשו שלא להתראיין בשלב הזה, אך מקורב שישב איתם בבית מספר דקות סיפר ל-ynet: "האשה נמצאת בהלם, היא לא מעכלת מאיפה זה נפל עליהם. עברו כל כך הרבה שנים מאז האירועים שמייחסים לו, ולא ברור איך הגיעו אליו ולמה מנסים להאשים אותו בעבירות שלא מתאימות לבעל שהיא מכירה".


  הבניין בו מתגורר צבטקוביץ' בכרמיאל (צילום: מורן מעיין)

    

  "הופכים חיים של משפחה שלווה לגיהנום"

  חותנו של צבטקוביץ', שפתח את הדלת לעיתונאים, ביקש אף הוא שלא לדבר והפנה את התקשורת לעורך הדין. "הם מזועזעים, אף אחד לא האמין שפתאום תיפול עליהם המכה הזאת", אמר המקורב.

   

  לפי חומר החקירה שנמסר לידי הפרקליטות על-ידי בוסניה, צבטקוביץ' לקח חלק פעיל בטבח סרברניצה, והיה בין שמונה חיילים ששימשו ככיתת היורים. אבל השכנים מתקשים להאמין, ובבניין בו הוא מתגורר לא נמצא אחד שיאמר מילה רעה על השכן החייכן.

   

  השכנה אורלי חזן סיפרה על אדם שהמעשים המיוחסים לו לא מתיישבים עם התנהגותו. "מדובר באיש חביב שתמיד מחייך ואוהב לעזור", סיפרה, "בכניסה לבניין ישנה גינה שכל מה שמטופח בה זה בזכותו.

  הוא אהב להתנדב בכל יום שישי לעבוד בגינה, לתקן דברים מקולקלים בבניין, הוא ואשתו מאוד מעורבים בחיי החברה בבניין, וגם מתעניינים במה שקורה בעיר".

   

  "מדובר בבחור שתמיד מחייך, לא נראה מעולם עצוב או כועס, וכששמענו בחדשות מה מייחסים לו, היינו בשוק", הודתה חזן, "אי אפשר בחלומות הכי נוראיים לחשוב שהוא עשה דבר כזה, אולי מדובר בטעות והגיעו לבן אדם הלא נכון". 

   

  שכן אחר הוסיף: "אדם שמבצע פעולות כמו אלה שמייחסים לשכן שלנו, צריך להיות קר רוח, עם מבט רע בעיניים, לא אדם חייכן, מאיר פנים, איש משפחה למופת. איך פתאום אחרי כל כך הרבה שנים מגיעה המשטרה והופכת לגיהנום חיים של משפחה שלווה? אם זה היה נכון, בטח כבר היו עוצרים אותו מזמן, לא עכשיו". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשוד ברצח עם בהלם: "מכחיש שהיה מעורב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אוהב לעזור ולהתנדב". צבטקוביץ'
  רפרודוקציה: אלי מנדבלאום
  מוצר השנה
  מומלצים