שתף קטע נבחר

הפרקליטות: להעמיד לדין את הרב מוטי אלון

בחוות דעת שהועברה ליועץ המשפטי לממשלה, ממליצה הפרקליטות להגיש נגד הרב כתב אישום בגין מעשים מגונים

פרקליטות מחוז ירושלים המליצה היום (ג') ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להעמיד לדין את הרב מוטי אלון בגין מעשים מגונים בלפחות נער אחד - כך מסרו גורמים המעורים בתיק. הפרקליטות ציינה את עמדתה בטיוטת חוות דעת שהועברה לוינשטיין, לאחר שבחנה בשבועות האחרונים את עמדת המשטרה.

 

בשבועיים הקרובים צפויות להתקיים אצל היועץ המשפטי לממשלה מספר ישיבות בנושא,

בהשתתפות הפרקליטים שמטפלים בתיק, עורכי הדין שגיא אופיר ונורית ליטמן, ובכירי הפרקליטות. בתום הדיונים צפוי וינשטיין להודיע אם החליט להגיש כתב אישום נגד הרב. 

 

החשדות נגד הרב עלו לפני השטח לפני כשנה על-ידי פורום "תקנה", הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות. בעקבות זאת, הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה, ובאוגוסט הודיעה המשטרה כי יש תשתית ראייתית המעידה על ביצוע מעשים מגונים על-ידי הרב.

 

במהלך החקירה הצליח צוות מיוחד מיחידת להב 433 בראשותו של ניצב-משנה אפרים ברכה, להגיע לכמה

מתלוננים, נערים שנפגעו מינית על-פי החשד בידי אלון. במהלך החקירה הסכים אחד העדים למסור עדות מפורטת ומפלילה נגד הרב אלון על מעשים מגונים שביצע בו בכוח, בהיותו קטין.

 

החוקרים ערכו בדיקות נוספות שחיזקו את עדות המתלונן. במסגרת החקירה, זומן הרב אלון לחקירה באזהרה בחשד לביצוע מעשים מגונים באותו קטין. במהלך החקירה הגיע קטין נוסף שסיפר אף הוא על מעשים מגונים שביצע בו הרב אילון, ובעקבות זה נחקר הרב אלון בפעם השנייה. בסיכום החקירה כתב הצוות, כי"נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין".  

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "טרם התקבלה החלטה. כשתתקבל החלטה נפרסם אותה, עד אז לא נתייחס לפרסומים השונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון
צילום: גילי אליהו
מומלצים