שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יעד משפחתי - הפחתת פליטה שנתית

  וולוו C30 חשמלית תיקח חלק בניסוי אקולוגי יוצא דופן, בו תנסה משפחה שבדית להפחית את פליטת ה-CO2 השנתית לשביעית מערכה הנוכחי. קבלו את משפחת לינדל בעלת המודעות הסביבתית

  כמה ניתן להפחית בפליטה המשפחתית השנתית? על שאלה זו תנסה לענות משפחת לינדל השבדית, הלוקחת חלק בניסוי אקולוגי מעניין - "One Tonne Life". שלוש חברות שונות, בהן יצרנית הרכב וולוו, חברו כדי ליצור תנאים אידיאלים לחיים מעוטי-פליטת גזים מזהמים. מומחים מטעם אוניברסיטת צ'למרס (Chalmers) המקומית, יפקחו כי משפחת לינדל תנסה להגיע ליעד שנקבע - פליטה של טון פחמן דו-חמצני בשנה, בהשוואה לממוצע העכשווי שעומד על שבעה טון. המכונית שתעמוד לרשות המשפחה היא וולוו C30 חשמלית. וטעינתה? זה כבר סיפור אחר לגמרי.

   

   


   

  וולוו העמידה לרשות המשפחה C30 חשמלית המאיצה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 10.5 שניות בלבד, ומגיעה למהירות מרבית של 130 קמ"ש. סוללות ליתיום-יון מאפשרות טווח נסיעה של כ-150 ק"מ. זמן הטעינה משקע חשמל ביתי רגיל, עומד על כשמונה שעות.

   

  בית העץ המיוחד שנבנה עבור משפחת לינדל, מצויד בלא מעט אמצעי חסכון אנרגיה, בהם קולטים ותאים סולאריים - לפירוט לחץ כאן. הקולטים הסולארים משמשים לחימום וקירור הבית, התאים הסולאריים (פוטו-וולטאים) מייצרים חשמל לשימוש בייתי, כאשר בעודפים משתמשים להטענת המכונית. במקרה והלינדלים אינם צורכים חשמל, עובר הזרם ישירות לרשת החשמל הארצית.


   

  כאשר קרינת השמש אינה מספקת - אחרי הכל, מדובר בשוודיה ולא בבחריין - תזכה המשפחה לאנרגיה ממקורות מתחדשים, הנסמכת על כוח המים והרוח. באופן זה הרבה יותר פשוט לחסוך בתצרוכת אנרגיה מזהמת, עם זאת עדיין יהיה מעניין לראות בסוף השנה כמה קילומטרים נסעה המשפחה, ובכמה ק"ג של פחמן דו-חמצני זה עלה לכדור הארץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גב' לינדל מטעינה את הוולוו החשמלית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים