שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רנד: הסירו את "אייכה" מסדרה על חזרה בשאלה
  הזמר שחזר בתשובה דורש מ"רשת" להסיר את שירו מפרומו לסדרה "סימני שאלה", העוסקת בחזרה בשאלה של חרדים. במכתב ששיגר עורך דינו לזכיינית נטען כי שילוב השיר בהקשר זה פוגע בו פגיעה קשה

  שואל ומבקש - הסירו את השיר: הזמר שחזר בתשובה, שולי רנד, שיגר מכתב בהול אל זכיינית ערוץ 2, "רשת", בדרישה שתסיר את שירו "אייכה" מפרומו לתוכנית "סימני שאלה" - העוסקת בחזרה בשאלה של חרדים. באמצעות עורך דינו טוען רנד כי השימוש בשיר נעשה ללא רשות, "תוך סילוף היצירה והצגתה כקשורה לתכנים הסותרים את אמונתו".

   

   

  במכתב שנשלח ל"רשת" כתב בא כוחו של רנד, עו"ד עודד נשר ממשרד יעקב ויינרוט, כי בציבור הרחב השיר "אייכה" מזוהה לחלוטין עם רנד, והשימוש בו לצורך קידום סדרה על חוזרים בשאלה "פוגע פגיעה קשה, הן בזכותו המוסרית של רנד כיוצר, והן בזכותו ובכבודו כאדם".

   

  עוד נכתב כי בקדימון, השיר משמש רקע ל"תמונות הכוללות אלימות של חרדים כלפי 'חוזרים בשאלה', גזיזת פיאות, נשים בלבוש בלתי צנוע, וכתוביות הכופרות בעניינים שהם בלב האמונה היהודית".

   

  לטענת עורך הדין, הזכיינית לא ביקשה רשות להשתמש בשיר מאחר שידעה שלא תקבל. הוא דורש מ"רשת" להפסיק

  את שידור הפרומו לאלתר, ואף לא לשלב את השיר בסדרה הצפויה לעלות בשבוע הבא. "רשת" גם נדרשת לפרסם הודעות שיבהירו כי רנד אינו קשור באופן כלשהו לסדרה.

   

  במקביל, רנד פנה גם לרשות השנייה בבקשה שתפעיל את סמכויותיה כדי לגרום לזכיינית לחדול לאלתר מהשימוש בשיר, שלטענתו חורג מכללי האתיקה בפרסומת בטלוויזיה.

   

  מכתבו של רנד התקבל במשרדי "רשת" ונבדק על ידם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סימני שאלה. הסדרה
  צילום: ינאי יחיאל
  שולי רנד
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים