שתף קטע נבחר

בועז הרפז יואשם: ניסה להשפיע על מינוי רמטכ"ל

הפרקליטות הודיעה לקצין המודיעין לשעבר כי הוא יואשם בזיוף מסמך, בכפוף לשימוע. הפרקליט הצבאי הראשי החליט כי נגד יתר אנשי הצבא המעורבים לא נמצאו ראיות

הקצין שאחראי לפרשה שטלטלה את צמרת הצבא יועמד לדין: סגן אלוף במילואים בועז הרפז יואשם בזיוף מסמך ושימוש בו בכוונה להשפיע על תהליך מינוי ראש המטה הכללי של צה"ל. כך הודיעה היום (ד') הפרקליטות. פרקליטות המדינה הודיעה לבאי כוחו של הרפז כי לאחר עיון בחומר הראיות, נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע.

 

 • הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

   

  במסגרת חקירת זיוף המסמך התייצבו עשרות אנשי צבא במשטרה, חלקם נתנו עדות ואחרים לצורכי חקירה. מהפרקליטות נמסר כי בנוגע לחלקם של אנשי הצבא בפרשה, החליט הפרקליט הצבאי הראשי, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, כי לא נמצאו ראיות לביצוע עבירות פליליות כלשהן. 

   

  הרפז, קצין מודיעין לשעבר החשוד בזיוף "מסמך גלנט", שוחרר למעצר בית בתחילת ספטמבר. בשבועות האחרונים המשיך צוות החקירה המיוחד שהוקם ביאחב"ל לבדוק האם אנשים נוספים היו מעורבים בפרשה שהסעירה את צמרת צה"ל והמדינה, אולם לא הצליחו להגיע למעורבים נוספים. בפרקליטות מתכוונים להגיש את כתב האישום כבר בימים הקרובים.

    

  ביאחב"ל הופתעו ללמוד עד כמה הרפז מעורב בכל מה שקשור לצה"ל. הוא ידע בדיוק את כל האינטריגות הקטנות ושולט בכל המינויים בצבא. בתחילת החקירה עוד ניסה הרפז להרחיק את עצמו מהאירוע. החוקרים נתנו לו להשלות את עצמו כאילו הוא מכוון אותם לכיוונים אחרים. "הוא זרק המון שמות, גם של פוליטיקאים שהיו קשורים למסמך, כדי לבלבל אותנו", אמרו ביאחב"ל. אבל צוות החקירה, בראשותו של סגן-ניצב ירון לונדון, לא קנה את זה.

   

  לאחר מספר ימים הם הציגו בפניו את הראיות,

  ואת העובדה שהמסמך נוצר במחשבו הפרטי. "לא חשבתי שזה יגיע לממדים כאלה", הסביר הרפז לחוקרים.

   

  "אף אחד לא חשב שתהיה פה חקירת משטרה. לא רציתי לסבך אף אחד". הרפז נשאל פעם אחר פעם מי עזר לו בהכנת המסמך, אך הוא המשיך לדבוק בגרסתו שהוא לבד רקם ויצר אותו. לשאלה מדוע החליט לזייף את הלוגו של משרד הפרסום של אייל ארד אמר: "רציתי שהמסמך ייראה רציני". מאוחר יותר הודה הרפז: "אני מבין שטעיתי, רציתי לעזור לגבי, אבל בסוף יצא הפוך".

   


 • פרקליטו של הרפז, עו"ד ירון קוסטליץ, אמר בתגובה: "קיבלנו את הודעת הפרקליטות המזמינה אותנו לעיין בחומר החקירה ולהשמיע את טיעונינו בפני הפרקליטות, וכך נעשה".

   

   Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יואשם בזיוף. בועז הרפז
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים