שתף קטע נבחר

מאות רבנים לפוקס ניוז: גלן בק מזלזל בשואה

איש התקשורת השמרן האשים את איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס, שנמלט מהנאצים בילדותו, בשיתוף פעולה עם הנאצים. 400 רבנים פרסמו מכתב פתוח למעסיקו רופרט מרדוק: "בק משווה לנאצי כל אדם שהוא חולק על דעתו. זה מזלזל בזיכרון השואה"

400 רבנים אמריקנים מפרסמים היום (ה') מכתב המפציר ברשת הטלוויזיה "פוקס ניוז" להעניש את המנחה הפופולרי גלן בק. מנהיגי הקהילה היהודית בארצות הברית זועמים על איש התקשורת בשל מנהגו להעלות דימויים נאציים כדי לתאר את איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס.

 

בק, איש התקשורת האהוד ביותר בקרב השמרנים בארה"ב, הגיש בחודשים האחרונים סדרת כתבות בנושא סורוס - יהודי יליד הונגריה שנמלט מהנאצים במלחמת העולם השנייה - שבהן האשים את איל ההון בשיתוף פעולה עם משטרו של אדולף היטלר. בתוכניתו ב"פוקס ניוז" טען בק כי סורוס מממן כיום פעילות פוליטית רדיקלית המבקשת לחתור תחת העקרונות הדמוקרטיים של ארה"ב.

  

בתוכניתו בנובמבר דן בק בחייו של סורוס הצעיר בזמן השואה: "למעשה אפשר לראות כאן ילד יהודי שעוזר לשלוח יהודים אחרים למחנות ההשמדה. ואני לא אומר שהוא נהנה מזה או שהיתה לו ברירה. בכל זאת, הוא היה בן 14 וניסה לשרוד. אז אני לא שופט אותו - זה בינו לבין אלוהים".

 

במכתב הממוען לרופרט מרדוק, ראש תאגיד ניוז קורפ המחזיק בבעלותו את "פוקס ניוז", כתבו הרבנים כי "ניתן למצוא מאות מקרים שבהם בק השווה אנשים שהוא חולק על דעתם לנאצים". המכתב, שפורסם בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" השייך אף הוא למרדוק, תבע התנצלות גם מהעורך הראשי של ערוץ החדשות שתיאר את המבקרים היהודים של בק בתור "רבנים שמאלנים".

 

"באקלים הפוליטי הלהוט הנוכחי, הדיון הציבורי סובל הרבה מאוד דברים ואנשים נוטים להתעלם מזה", כתבו הרבנים. "אבל אתם מזלזלים בזיכרון

ובמשמעות השואה כשאתם משתמשים בה כדי להשמיץ כל אדם או ארגון שעימו אתם לא מסכימים. זה מה שנעשה ב'פוקס ניוז' בשבועות האחרונים - ולא רק 'רבנים שמאלנים' חושבים כך".

 

סגן נשיא "פוקס ניוז", ג'ואל צ'יטווד, אמר בתגובה כי הנהלת הערוץ "לא בחנה את המודעה". עם זאת, הוא שב על עמדתו של בק ומרדוק, לפיה מבקריו של איש התקשורת הם למעשה "קבוצה הנתמכת על ידי ארגון השמאל של ג'ורג' סורוס ואשר מעוניינת להילחם בגלן בק כדי לקדם את עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזלזל? בק
צילום: רויטרס
רשת שמרנית. מרדוק
צילום: AFP
מותקף. סורוס
צילום: AP
מומלצים