שתף קטע נבחר

צילום: AP

שר ישראלי: רעידת אדמה, אך מובארק ישרוד

חבר בקבינט התראיין בעילום שם למגזין "טיים" והעריך שמובארק יצליח לשרוד בשלטון, למרות "רעידת האדמה". הוא הציע לקדם דמוקרטיה בעולם הערבי, אך באיטיות, והזכיר את הבחירות ברשות הפלסטינית שהעלו לשלטון את חמאס

"רעידת אדמה במזרח התיכון" - כך רואים בממשלת ישראל את האירועים אצל השכנה בדרום. למרות זאת, בראיון שהעניק למגזין "טיים", הביע שר בממשלה אופטימיות ואמר כי בירושלים סבורים שהמשטר במצרים יצליח להתגבר על המהומות והנשיא חוסני מובארק יישאר בשלטון.

 

מהומות במצרים - כל הדיווחים ב-ynet:

 

השר, חבר קבינט, אמר את הדברים בעילום שם לפני ההסלמה בהפגנות אתמול, ולפני הנחייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשריו שלא להתייחס למתרחש במצרים.

 

"עלינו להסתכל לעבר העתיד", אמר והבהיר שעל אף שיותר נוח להתמודד עם שליט חזק בקהיר ועם מלך בעמאן, עדיף לחיות בשכנות לדמוקרטיות, "בגלל שדמוקרטיות לא יוזמות מלחמות". עם זאת, הוא ציין כי "לא

בטוח שהגיע הזמן שהאזור הערבי יעבור תהליך של דמוקרטיזציה".

 

במהלך הראיון הזכיר השר הישראלי את התקדים של עזה שבו שאלו את האזרחים מה הם רוצים - וחמאס עלה לשלטון. הוא טען כי במדינות ערב דרוש תהליך ארוך יותר של דמוקרטיזציה, שבמקביל אליו מתקיימות רפורמות חינוכיות שיעודדו בחירה של גורמים מתונים.

 

"אתה לא יכול לעשות את זה עם קיום בחירות, במיוחד במצב הנוכחי שבו גורמים קיצוניים, במיוחד ארגונים איסלאמיים, יכולים לנצל את המצב", הסביר השר הישראלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות במצרים. "עלינו להסתכל לעתיד"
צילום: AFP
מכונית בוערת בקהיר נ
צילום: AP
מומלצים