שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה להגדיל את כמות התפלת המים

הגדלת כמות ההתפלה תביא לייצור כולל של כ-420 מליון קוב מים בשנת 2013 - כמות הגדולה יותר מהשאיבה השנתית מהכנרת. כמו כן, הוחלט כי רשות המים תפעל לצמצום השפעת הזיהום ולשיקום מקורות המים בישראל

הממשלה אישרה היום (א') תכנית חירום של שר התשתיות להגדלת ייצור המים המותפלים בישראל באמצעות הפעלת מתקני הייצור בכל שעות היממה, זאת במטרה להתמודד עם המשבר במשק המים ועל מנת להבטיח הספקת מים סדירה לתושבי המדינה, תוך שמירה על מקורות המים הקיימים.

 

 

הגדלת כמות ההתפלה תביא לייצור כולל של כ-420 מליון קוב מים בשנת 2013 - כמות הגדולה יותר מהשאיבה השנתית מהכנרת. כמו כן, הוחלט כי רשות המים תפעל לצמצום השפעת הזיהום ולשיקום מקורות המים בישראל. כמו כן, הוחלט לקדם תכנית להקמת מאגרי מי קולחין לשימוש מספר יישובים חקלאיים.

 

ראש הממשלה נתניהו הנחה להביא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים הצעה בדבר הקמת מתקן התפלה נוסף באשדוד, וצעדים נוספים לטיפול במשבר במשק המים.

 

"המשימה שלנו היא להתמודד עם המשבר במשק המים ולהבטיח הספקת מים סדירה לכל אזרחי ישראל", אמר נתניהו. "הצלת משק המים היא עניין קריטי בחשיבותו ולכן נקדם את העניין במלוא הרצינות, כדי שהציבור ייהנה ממים מותפלים בהקדם".

 

"לפעול להכרעות מיידיות"

בתגובה לאישור ההצעה אמר שר התשתיות עוזי לנדאו: "מצב משק המים מחייב אותנו לפעול להכרעות מיידיות במגוון נושאים, בניהם מתכונות הקמת מתקן ההתפלה באשדוד על ידי חברת מקורות אשר מתעכב חודשים ארוכים, אישור ותקצוב תוכנית הפיתוח של החברה, ותמיכה תקציבית למשק המים, שתמנע את עליית תעריפי המים לצרכן הצפויה בשל הצמצום בצריכת המים".

 

מהפעלת המתקנים במתכונת של 24 שעות בימממה יתווספו כ-22-27 מיליון קוב בשנה. בנושא הרחבת מתקני ההתפלה הקיימים - ההרחבה של אשקלון, פלמחים וחדרה - צפויה להוסיף כ-70 מיליון קוב בשנה על סוף שנת 2012. הרחבה נוספת של המתקן בשורק תאפשר עוד 30 מיליון קוב בשנה, עד סוף שנת 2013.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר דר עוזי לנדאו
צילום: אסף שילה, ישראל סאן
מומלצים