שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  סלקום היא המפעיל הסלולרי המוביל במגזר החרדי
  200 אלף מתוך 500 אלף מנויים חרדים, משתמשים בקו הכשר של חברת סלקום. התשלום הממוצע בחודש: 40 ש' לאלף דקות שיחה. המכשירים הפופולריים ביותר הם של סמסונג, כולל מכשיר מגע

  החברה הסלולרית הפופולרית במגזר החרדי היא סלקום, כך נחשף היום (א') בכנס מדד "המובילים" של עיתון המבשר, שנערך במלון ליאונרדו סיטי טאוור בר"ג. מתוך500 אלף מנויים חרדים, 250 אלף שייכים לסלקום.

   

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

   

  לפי אברהם קנלסקי, יועץ של ועדת הרבנים לענייני תקשורת, ובעלים של חברת קנלסקי ייעוץ והשקעות, הנותנת שירות לפלאפון בתחום השיווק והמכירות למגזר החרדי, חברת סמסונג היא המובילה בשוק החרדי מבחינת מכשירים, ואחריה אלקטדי, LG ונוקיה. סמסונג משווקים גם מכשיר עם מסך מגע למגזר החרדי.

   

  "סלולרי כשר מורכב משלושה חלקים: קו, מכשיר וחיבור של שניהם יחד", אמר ל-ynet. "קו כשר משמעו כזה שמיועד לשיחות בלבד ולא לשירותים אחרים. כרגע יש בארץ 500 אלף מספרים שמוגדרים כשרים. בחברת סלקום המספרים הכשרים מגיעים עם קידומת 052-71 או 052-76; בפלאפון המספרים הכשרים מגיעים עם קידומת 050-41; בחברת פרטנר הם מתחילים במספרים 054-84 ובמירס ב-057-31. אלה קווים שמיועדים למשפחה ולעסקים, לא לשטויות, ואושרו על-ידי ועדת הרבנים, המורכבת מחמישה רבנים שמייצגים את כל הזרמים". 

   

  הוועדה מכשירה גם מכשירי סלולר. המכשירים הכשרים הם נטולי יכולת לשלוח הודעות SMS או MMS, אי אפשר לגלוש איתם באינטרנט ואין בהם מצלמה. "אלמנט שלישי אחרי הקו והמכשיר הכשרים הוא החיבור ביניהם", אומר קנלסקי. "אם אכניס למכשיר הכשר SIM לא כשר, הוא לא ידע איך לעבוד איתו. לכן התקנות של משרד התקשורת, לפיהן חברות הסלולר חייבות לשווק מכשירים פתוחים, לא כוללות מכשירים כשרים".

    

  99% מההכנסות של חברות הסלולר במגזר החרדי הן משיחות. הן מנסות להעניק לציבור הזה גם שירותים נוספים כמו *247 - מוקד שעובד 24 שעות ביממה, שמספר שירות כמו SMS - "אתה מקבל מייל הביתה עם הודעה ממי שחיפש אותך", מסביר קנלסקי.  "אנחנו גם משתמשים בכוכביות דיווחי התנועה, ויש גם GPS כשר למהדרין, שאפשר להגיע בעזרתו למקומות רק לפי כתובת, ולא לפי מראי מקום. הורדנו את מראי המקום כדי שלא יהיה מצב שמישהו יחפש קולנוע. גם הצליל בהמתנה שלנו הוא שונה כשמחייגים למכשירים הכשרים: אפשר לשמוע את מיטב הזמר החרדי". 

   

   בכמה מסתכם החשבון החודשי שלך?

   

  "במכשיר של העבודה יש לי חשבון גדול, כי זה מכשיר עסקי, אבל יש לי עוד ארבעה מכשירים בבית שמדי חודש סך כל החשבונות עליהם מסתכמים ב-160 שקל.

   

  אתה חושב שמתישהו האייפון יותר לציבור החרדי? 

   

  "לא, כי אפל לא יעבדו איתנו. אבל ישנה מחשבה להוציא בלקברי כשר שיידע לקבל מיילים. בלקברי עובד על רשתות ואם אתה קונה שרת נפרד, זה אפשרי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סלקום היא המפעיל הסלולרי המוביל במגזר החרדי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים