שתף קטע נבחר

היועץ יגן? היום ההכרעה בפרשת קרקעות גלנט

האלוף שעדיין מוגדר כרמטכ"ל המיועד נועד עם היועץ המשפטי וינשטיין, שצפוי היום לקבל החלטה האם יגן על המינוי בפני בג"ץ

רגע האמת מתקרב. לאחר שאתמול הציג האלוף יואב גלנט בפניו את הסבריו לטענות נגדו, היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ימשיך הבוקר (ב') בדיונים בפרשת הקרקעות של מי שעדיין מוגדר כרמטכ"ל המיועד. בדיונים יקחו חלק פרקליט המדינה משה לדור וסגנו, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ואנשי מחלקת הבג"צים בפרשת הקרקעות של יואב גלנט.

 

לאורך כל יום האתמול, דנו הגורמים השונים במסמכים שהציג גלנט לוינשטיין ובדבריו. השאלה העיקרית שכעת עומדת בפני היועץ המשפטי היא האם גלנט שיקר במודע לבית המשפט השלום בחדרה ולמנהל מקרקעי ישראל, ואם לא, האם הדבר נבע מאי דיוקים ומתום לב.


ביתו של האלוף גלנט. בכנסת עדיין לא נפרדים מאשכנזי (צילום: עידו ארז)

 

כאמור, וינשטיין ימשיך היום בבחינת הדברים ואף צפוי לקבל הכרעה בסוגייה, אם יוכל להגן על מינוי גלנט לרמטכ"ל בפני בג"ץ.

 

אתמול הוציא משרד המשפטים הודעה על הדיון, בה הודגש כי וינשטיין ובכירי הפרקליטות עוסקים בשאלה האם קיימת מניעה משפטית לביצוע המינוי ולא בסוגיית מינוי הרמטכ"ל לכשעצמה, המונחת לפתחם של

הגורמים הממנים.

 

בתוך כך, אמש החליט יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ שאול מופז, לדחות את ישיבת הפרידה המיוחדת מהרמטכ"ל היוצא, גבי אשכנזי, שתוכננה להיום - בשל "התפתחויות בפרשת האלוף גלנט".

 

גורמים בכירים המעורים בנעשה במערכת הביטחון אמרו ל-ynet כי אשכנזי יסכים להאריך את כהונתו, אם בממשלה יבקשו ממנו לעשות כך ובמידה שיוחלט כי גלנט לא יוכל להיכנס ללשכת הרמטכ"ל. אותם גורמים ציינו כי למרות שאשכנזי כבר הזמין כרטיס טיסה לחופשה בקריביים, הוא לקח בחשבון את האפשרות שיידרש להישאר במדים למשך פרק זמן נוסף אחרי 14 בפברואר, התאריך הרשמי שנקבע לשחרורו.

 

אתמול בערב ביקש הפרקליט הצבאי הראשי מפרקליט המדינה לבחון פתיחת חקירה פלילית בנוגע ל"מודעת גלנט", בה כתבו "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית", כי הם מודאגים מ"הפוטש בקריה". הפצ"ר, אלוף אביחי מנדלבליט, כתב כי המודעה מייחסת לרמטכ"ל גבי אשכנזי ולדובר צה"ל אבי בניהו עבירה של קשירת קשר בניסיון להביא לסיכולן של החלטות הדרג המדיני, שמהווה לכאורה הוצאת לשון הרע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. בקרוב עתידו יוכרע
צילום: גיא אסיאג
וינשטיין. האם הוא יוכל להגן על המינוי?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים