שתף קטע נבחר

להתנפנף בכיף: פרנזים צבעוניים

הם הגיעו היישר משנות השבעים והמערב הפרוע ונהנים עכשיו מצבעים עזים ומנוכחות מוגברת על אביזרים. האם לאמץ את טרנד הגדילים הזרחניים? אביב ברטלה מתלבט איתכם

שמלות, חולצות, ז'קטים, תיקים, נעליים, שרשראות ומיני אקססוריז. נדמה שעל כל קולב רענן אפשר לראות פריט אופנה מעוטר בפרנזים.

 

הטרנד הזה (ובעברית: גדילים) הגיע אלינו היישר משנות השבעים וזכה לנוכחות בחנויות המועדות כבר לפני עשור. אחרי דעיכה בנסיבות טראגיות (היעדר עניין מוחלט), הפרנזים שוב מככבים בקולקציות אביב-קיץ 2011 של דיור, גוצ'י ופראדה, בין אם בתיקים, שמלות ובפריטי לבוש שונים.

 

 

 


קצת כמו שוליים של מפת קטיפה. פרנזים בשוגר דדי (צילום: גורן ליובונצ'יץ')

 

המערב הפרוע זה כאן

"גזירי עור שנופלים מפריטי לבוש במראה זרוק - זה מראה שזכור לי משנות השבעים הסוערות", נזכרת סילביה שוורצמן, בעלת בוטיק אניגמה שבכיכר המדינה.

 

את החזרה שלהם לאופנה היא מסבירה בכך שיש "משהו קשוח במראה הזה שמזכיר את סגנון המערב הפרוע. אבל כעת, הפרנזים מופיעים גם בתיקים ובפריטים צבעוניים במיוחד, בקריצה למראה המקורי, ועם פחות חיספוס. אני מתה על הטרנד הזה".

 

רבים רואים את הפרנזים ונזכרים בדמויות הסוערות שכיכבו בסרט המיתולוגי "שיער". עם זאת, יש משהו על זמני בגדילים, שמצליח לשבות (או שלא, נגיע לזה בהמשך) גם כיום.

 

"נשים שאוהבות פרנזים, כנראה תמיד יאהבו פרנזים ולא רק בתקופות מסוימות שזה טרנדי כי זה חלק מהסטייל האישי שלהן", אומרת טלי אפשטיין-סגל, המעצבת של מותג העור TES שעושה העונה שימוש רבים בפרנזים.


אדום עז. תיק פרנזים בטס (צילום: דן לב)

 

במרכז העניין: תיקים וחגורות

עם כל הכבוד לתיקים ולז'קטים עם פרנזים ארוכים-ארוכים, השימוש החזק ביותר בטרנד הזה הוא על חגורות. מעצבים רבים משתמשים בחגורות דקות המסתיימות בגדיל, בלולאות המכנס או החצאית ובפונפונים, בסגנון שניתן למצוא על מוקסינים.

 

בין הפריטים השווים שראינו לאחרונה על המדפים: חולצה בצבע ברונזה של שוגר דדי, ז'קט ניוד של קסארה ותיקים בסגנון טסקני בטס (TES). מתוקצבות יכולות לבחון (ולפרוס לתשלומים) את תיק הערב עם הפרנזים הצבעוניים של דיור, שנמכר בבוטיק אניגמה שבכיכר המדינה.

 היינו הולכים איתו אפילו לחדר כושר מרוב שהוא יפה. תיק פרנזים של דיור

 

ורק לאליז קצת נמאס

כמו טרנדים רבים, גם על השימוש בפרנזים הדעות חלוקות, במיוחד בכל הנוגע לשאלת התרומה למראה ושידרוג הלוק. "לי באופן אישי קצת נמאס מהטרנד הזה", מוסיפה אליז ג'וליארד , בעלת חנויות הבוטיק אליז.

 

"אם כבר הולכים על זה, אז רצוי שזה יהיה פריט ממש חזק ומיוחד, כך שהפרנזים ייחדו אותו עוד יותר, כמו ווסט העור המחורר של ניקול ריצ'י, שהפרנזים רק מעצימים את הפריט. מי שהולכת עם סתם טי שירט עם פרנזים בתחתית זה נראה כפריט שלפני שלוש שנים. בעיניי פרנזים הכי יפים הם על ז'קטים ותיקים". רשמנו לפנינו.

 

עוד בערוץ האופנה

ג'יימס בונד מתהפך בסרטו: גרביונים וחליפות בפריז

פרח השכונות: מקס מינץ'


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תודו שזה יפהפה. שרשרת פרנזים בדיור
צילום: דיור חו"ל
יש גם באדום. תיק של טס
צילום: דן לב
מוצלח. גדילים אצל נופר חיימוביץ'
צילום: יחסי ציבור
העיקר יש לה ווסט פרנזי. אליז
צילום: טל טרי
לאשה בפייסבוק
מומלצים