שתף קטע נבחר

זירת הקניות

ישראל וגרמניה ישקמו את אגם ויקטוריה באפריקה

סגן שר החוץ דני אילון והשר לפיתוח ולשיתוף פעולה כלכלי של גרמניה, דרק ניבל, סיכמו על פרויקט משותף לשתי המדינות: שיקום אגם ויקטוריה, שסובל מזיהום ובעיות אקולוגיות חריפות

ישראל וגרמניה הסכימו על פרויקט משותף חדש בקניה לשיקום אגם ויקטוריה, הסובל מזיהום ובעיות אקולוגיות חריפות. כך הוחלט בפגישה שנערכה היום (ב') בין סגן שר החוץ דני אילון לשר לפיתוח ולשיתוף פעולה כלכלי של גרמניה, דרק ניבל.

.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

היום התקיימה ישיבה משותפת של ממשלת ישראל וממשלת גרמניה, בסימן הידוק שיתוף הפעולה בין המדינות. טרם הפגישה הזו, נפגש אילון עם ניבל והשניים חתמו על הצהרת כוונות משותפת להגברת שיתוף הפעולה בין המדינות בסיוע למדינות עולם שלישי.


ימת ויקטוריה

 

בתוך כך הוחלט על פרוייקט דגל לשיקום אגם ויקטוריה באפריקה - אחד ממקורות הנילוס, שלחופיו שוכנות קניה, אוגנדה וטנזניה. האגם מהווה משאב אסטרטגי ומקור מחיה וקיום לבני המקום, אבל אזורים הסמוכים אליו נפגעו בשנים האחרונות קשות מתהליכי זיהום. הדבר השפיע על מי האגם ועל האדמות הסמוכות למוקדי הזיהום.

 

"בימים בהם אנו עדים לחוסר יציבות במדינות על רקע פערים כלכליים-חברתיים, פעולות סיוע לשם חיזוק חוסנן החברתי כלכלי של מדינות מתפתחות הופכות לחשובות ודחופות מתמיד. הסיוע מעניק למדינות המתפתחות אופק לפיתוח שגשוג רווחה ויציבות", אמר איילון.

 

"ישראל וגרמניה עשו היום צעד חשוב בשיפור איכות החיים של תושבי שלושת המדינות השוכנות מסביב לאגם ויקטוריה", הוסיף השר, "הסיוע הבינלאומי הוא בין הכלים הדיפלומטים היעילים ביותר: הוא מהדק את היחסים של ישראל עם המדינות המסתייעות והמסייעות כאחד, מפיץ טכנולוגיות ישראליות, ומעניק למדינות חוסן חברתי כלכלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימת ויקטוריה
צילום: איי פי
מומלצים