שתף קטע נבחר

מתיחות גם בגבול עזה: גראדים בנתיבות ואופקים

לראשונה מתחילת המהומות במצרים, שוגרו רקטות מהרצועה. גראד התפוצץ ליד נתיבות והסב נזק לרכב חונה ולכביש, ארבעה לקו בחרדה. כמה דקות אחר כך פגעה רקטת גראד באופקים. תושב העיר: "היה פחד אימים, שמענו בום כמו פצצת אטום"

אחרי שבעה ימים של מהומות במצרים, המתיחות מתפשטת גם לרצועה. רקטות גראד נפלו היום (יום ב') באזור נתיבות ובאופקים, והיו לרקטות הראשונות ששוגרו מאז תחילת הפגנות הענק נגד משטרו של חוסני מובארק במצרים. ארבעה בני אדם לקו בחרדה ליד נתיבות וסירבו להתפנות מהמקום, נזק נגרם לרכב חונה ולכביש. כמה דקות מאוחר יותר נפל גראד בשטח פתוח באופקים, לא היו נזק או נפגעים במקרה זה.

 

 

הרקטה הראשונה, ששוגרה על ידי חמושים פלסטינים משטח הרצועה, התפוצצה סמוך לנתיבות. חבלני משטרה פועלים כעת במקום על מנת להוציא את הנפל מהכביש. בגלל עוצמת הפגיעה ואופן חדירת הרקטה לכביש, ההערכה היא כי מדובר בגראד.


המכונית שנפגעה בנתיבות (צילום: רועי עידן)

 

מיכאל, תושב אופקים, סיפר ל-ynet על נפילת הרקטה בעיר: "אלוהים ישמור, זה היה פחד אימים, שמענו בום, כמו פצצת אטום. חשבנו שזה ברקים, היה עשן ופיצוצים, אנחנו עומדים להשתגע פה ומתים מפחד". מיכאל הוסיף כי הוא חושש כעת מגל של גראדים וקסאמים. "אנחנו רועדים וחוששים, אין לנו ממ"דים או מקלטים", הסביר.

 

בשבוע שעבר שוגרו שתי רקטות קסאם מרצועת עזה לעבר ישראל. אחת הרקטות נפלה בשטח פתוח בנגב המערבי, בין המועצות האזוריות שדות נגב ואשכול, והשנייה נפלה ככל הנראה בשטח הרצועה. איש לא

נפגע ולא נגרם נזק.

 

בתקופה האחרונה, עד לפני שבוע, החריפה המתיחות בגבול עזה. הארגונים הפלסטיניים ירו מדי כמה ימים מספר רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל, כאשר בצה"ל נוהגים לתקוף בתגובה מטרות בעזה. במספר הזדמנויות סיכל הצבא נסיונות להניח מטענים על גדר המערכת.

 

מוקדם יותר החודש דווח כי מצרים הזהירה את חמאס כי אם לא ייפסק ירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל, צה"ל עלול לפתוח במבצע צבאי כדי למגר את התופעה, בדיוק כפי שעשה לפני שנתיים במבצע "עופרת יצוקה". אחרי המהומות, כל העיניים עברו לקהיר - והמצב בדרום השתנה לחלוטין.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיצוץ באופקים. "מתים מפחד"
צילום: אליעד לוי
הרקטה בנתיבות
צילום: רועי עידן
מומלצים