שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צומת ספרים: "נקדם ספרות עברית"
  הרשת תשקיע 3 מיליון ש' בקידום ספרות ישראלית, במטרה להעלות את מכירות הכותרים העבריים ב-30%. כיום נמכרים ברשת יותר ספרים מתורגמים מספרות מקור. מנכ"ל הרשת: "לא נעדיף ספרים של ההוצאה שלנו"

  "היינו מובילי שוק בתחום המחיר, ומהיום נהיה מובילי שוק בתחום הספרות הישראלית", כך סיכם הבוקר (ד') מנכ"ל צומת ספרים אבי שומר, את האסטרטגיה השיווקית החדשה של הרשת, להפוך ל"בית של הספרות הישראלית".

   

   

  צמת ספרים תשקיע 3 מיליון ש' בקידום ספרות ישראלית, תחת הכותרת "צומת ספרים, הבית של הספרות הישראלית". מנתוני הרשת עולה שהצרכן הישראלי קונה יותר ספרות לועזית מעברית ובכוונת הרשת לשנות את הרגלי הרכישה האלה, ולעודד אותו לקנות יותר כותרים של יוצרים מקומיים.

   

  היקף המכירות של צומת ספרים גדל ב-2010 ב-9.2%, ל-330 מיליון ש', זאת לעומת צמיחה של ב-8.7% של רשת סטימצקי. ב-2010 חל גידול של 15% בכמות הספרים שנמכרו ברשת. בשנה החולפת נמכרו בה כ-6.4 מיליון ספרים, מתוכם כ-3 מיליון ספרי מקור, ובכוונת צומת ספרים להגדיל מספר זה ב-30%.

   

  הדפסה אישית של ספרים שיצאו מהמגוון

  לשם כך, הרשת תבליט כותרים ישראלים, ותקדם בכל חודש נושא אחר שקשור לספרות העברית. נושא החודש הנוכחי: "סופרי ביכורים", במסגרתו תעניק במה ללמעלה מ-50 סופרים חדשים, ותתן להם חשיפה במחירים נמוכים. הרשת גם תקיים אירועים בהשתתפותם של אושיות ספרותיות, תערוך יותר מפגשי היכרות עם סופרים ישראל, ותנסה לאתר עבור הלקוחות ספרים מבוקשים שיצאו מהמגוון, ותיערך להדפסתם האישית לכל לקוח.

   

  ההבלטה של כותרי ספרות המקור תיעשה גם באמצעות פייסבוק. ציבור הגולשים בעמוד הפייסבוק של הרשת יוכל לבחור בכל חודש מומלץ המקור שלה, והרשת תסמן כותרים עבריים במדבקות "מומלצי פייסבוק". חברי הקבוצה גם יקבלו הנחות על ספרות מקור.

    

  "הצלחנו להוריד את המחיר הממוצע לספר ל-40 ש' בלבד, לעומת 47 ש' ב-2009, ו-64 ש' ב-2003", אמר שומר. "ההנחה הממוצעת ללקוחות צומת ספרים עמדה השנה על יותר מ-40% מהמחיר הקטלוגי. מי הפסיד מזה? אף אחד. עלות הוצאה לאור של ספר ירדה".

   

  שומר אף הוסיף שלא יתנגד לחוק שיתמוך בתגמולי סופרים. "אני ושותפי הגענו לספרים מאהבת ספרים והספרות העברית חשובה לנו". הוא הצהיר שהרשת תהיה בחזית הספר הדיגיטלי, אם כי המכירות בתחום הזה עדין לא התרוממו. "זה דורש מההוצאות לקנות זכויות, לפתוח חוזים ולשם תמלוגים. אבל ברגע שהתחום יתרומם נהיה שם עם התוכנה הטובה ביותר ועם כל המכשירים הנדרשים". 

   

  במהלך 2011, צומת ספרים תפתח סניפים חדשים ברחובות, קריית אתא, רמלה ועכו וכן סניף קונספט בנמל ת"א בהשקעה של כ-15 מיליון ש'. הרשת השקיעה ב-2010 מיליון ש' בשדרוג הסניפים הקיימים, ושומר הצהיר שבכוונתו שמספר סניפי הרשת לא יעלה על 100.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים