שתף קטע נבחר
זירת הקניות

החברות הכי רעות

אף אחד לא באמת יודע מה טיב היחסים של בלייק לייבלי ולייטון מיסטר (בלייר וסרינה, בשבילך), אבל זה לא אומר שהתקשורת לא נהנית לצייר אותן כזוג אויבות מושבעות. הכול על הקאט פייט הכי מסעיר שמתחולל כרגע - או שלא - בהוליווד

אם יש דבר אחד שהוליווד אוהבת, הרי אלו סכסוכים. אין דבר שמוכר יותר צהובונים מאיזה ריב מתוקשר או עימות בין כוכבים, ואם מדובר בקאט פייט, מניות הסכסוך עולות עוד יותר. לא מפתיע, אם כן, שהוליווד רוגשת סביב הצמד לייטון מיסטר ובלייק לייבלי, הלוא הן בלייר וסרינה מ"גוסיפ גירל", ומנסה לצייר אותן כפרנמיס* לוהטות ללא הרף.

 

אף על פי שהסדרה נמצאת כבר בעונתה הרביעית, התקשורת בארה"ב לא נחה לרגע מהניסיונות לגלות את היריבות בין השתיים, שמצדן מתמידות בהכחשות גורפות. עכשיו, כשלייבלי ומיסטר עושות את המעבר המשמעותי שלהן מהמרקע למסך הגדול, וכשנוכחותן על שטיחים אדומים נבדקת ונבחנת בזכוכית מגדלת, כמעט מתבקש לערוך ביניהן השוואות, ואם אפשר להוסיף ל"ראש בראש" גם איזה סכסוך דמיוני כדי ללבות את היצרים ולהלהיט את דמיונו של הקהל - למה לא?


משמאל: בלייק לייבלי, לימינה לייטון מיסטר

 

גולדן גירל

סיפורי החיים של לייבלי ומיסטר שונים זה מזה בתכלית. לייבלי בת ה־23 היא ילדת השמנת הבוהמיינית שקל לשנוא, אבל קל אפילו יותר לקנא בה ולרצות להיות חברה שלה. היא נולדה לתוך הביזנס וגדלה בטרזנה, קליפורניה, למשפחה שבה הן ההורים והן הילדים הם שחקנים. במקום להשאיר אותה עם בייביסיטר, נהגו הוריה לקחת אותה איתם לשיעורי משחק שלימדו. אמה של בלייק הלבישה אותה בבגדי וינטג' מגיל אפס, להוריה לא ממש הזיזה העובדה שהיא החליפה בתי ספר כמו גרביים (13, אם חייבים לדייק) ואיפשהו באמצע כיתה י"א לקח אותה אחיה לטיול של חודשיים באירופה, ואיש לא ניסה למנוע ממנה לנסוע. כנראה סמכו עליה שתשלים את החומר. 


 

נדמה שהחיים של לייבלי ושל בת דמותה סרינה ואן דר וודסן משיקים ביותר מנקודה אחת. אמנם האחת היא ניו יורקרית בדם והשנייה נערת קליפורניה, אבל שתיהן חונכו להיות רוח חופשייה שעושה ככל העולה על רוחה ונראית נפלא תוך כדי.


כאמור, להיראות נפלא. לייבלי (צילום: AP) 

 

אחת שנאבקת

הביוגרפיה של לייטון מיסטר מתחילה אחרת לגמרי, ובואי נגיד שמדובר בהתחלה שלא בישרה טובות. מיסטר בת ה־24 נולדה בזמן שאמה ריצתה עונש מאסר בכלא פדרלי בטקסס, בשל מעורבותה ברשת שהבריחה מריחואנה מג'מייקה לארה"ב. הרשויות אפשרו למאמא מיסטר ללדת בבית חולים ולבלות שלושה חודשים של בונדינג עם בתה בבית שיקומי, אך לאחר מכן קונסטנס מיסטר שבה לרצות את שארית עונשה ולייטון גדלה אצל סבתה. איפה היה אביה, את שואלת? ובכן, פאפא מיסטר היה מעורב באותה פרשיית סמים וריצה גם הוא עונש מאסר.

 

בגיל 11, לאחר שחרורה של האם מהכלא, עברו היא ולייטון לניו יורק. מבחינת מיסטר הייתה זו התחלה של פרק חדש בחיים. הצעירה השאפתנית ידעה שיהיה עליה לעבוד אקסטרה־קשה כדי להוכיח שהיא לא נו־באדי שמסתובבת עם מטען של שני הורים קרימינלים על הגב. היא למדה בבתי ספר לילדים עובדים, הלכה לאודישנים, דגמנה פה ושם, ואחרי שטעמה קצת תהילה בתפקיד קטן ב"חוק וסדר", עברה בגיל 14 ללוס אנג'לס והשקיעה את מרצה בלהיות שחקנית פול טיים, תוך שהיא ממשיכה בלימודיה הרגילים בהצלחה רבה.

 

עבור מיסטר, איש לא פתח דלתות או סידר אודישנים. בניגוד לקולגה שלה, כל הסיכויים היו נגדה, ורק בזכות ההתמדה והמסירות היא הצליחה לפלס לעצמה דרך בתעשייה. גם אחרי פרסומה, משפחתה הפרובלמאטית המשיכה לגרום מבוכה, למשל בפרשייה שהתרחשה בשנה שעברה, אז פורסם שאחיה הבכור הואשם באונס בעת שירותו בחיל

האוויר האמריקאי.

 

הבחורים, ההכחשות, השמלות

נקודת המוצא הזו, של הנסיכה ההוליוודית מול האביונה הנאבקת, הייתה התחלה מעולה לבניית יריבות, מדומה או אמיתית, בין השתיים. משם, הדמיון של התקשורת יכול רק להמשיך ולהשתולל. בתחום הזוגיות, לדאבונם של

 הצהובונים, השתיים לא מספקות את הסחורה, שכן מאז שהפכו לכוכבות תחזקו שתיהן מערכות יחסים יציבות למדי (נכון לעכשיו, אגב, שתיהן רווקות).

 

בכל זאת, גם בזירה הזו הצליחה לייבלי להאפיל על מיסטר, משום שהרומן שלה עם פן בדג'לי (דן המפרי ב"גוסיפ גירל") עניין את התקשורת הרבה יותר מאשר מערכת היחסים של מיסטר עם סבסטיאן סטן (שהפציע בתפקיד אורח בסדרה בדמות קרטר הנכלולי). לייבלי תפסה לה את הכוכב הראשי, התקשורת נהנתה לערוך השוואות בין הכימיה שלהם על המסך לבין זו שבמציאות, ובין אם לייבלי חשקה בכך או לא, הם הפכו לאחד הזוגות המצולמים ביותר בשואו־ביז, מה שהעלה את מניותיה פלאים. מיסטר, מצדה, עניינה את הטבלואידים רק בהקשר של המשפחה הקרימינלית שלה. הבחירה שלה בשחקן שלא עניין אף אחד, השאירה (כנראה לטובתה) את העניין התקשורתי בתחום הזה של חייה על אש קטנה.

 

עד מהרה החלו לצוץ שמועות על מתחים בין השתיים, המזכירים את מערכת היחסים המורכבת שהייתה לבלייר וסרינה במאבקן להיות מלכות האפר איסט סייד. הנשמות הטובות של הוליווד טענו שמיסטר מתפוצצת מקנאה בלייבלי, שיותר מכל חברי קאסט הסדרה הצעיר והאטרקטיבי, מיצבה את עצמה ככוכבת מסוקרת שחוזים לה עתיד מזהיר בהוליווד. השתיים מיהרו לכבות את השריפה וכל אחת בתורה הכחישה את השמועות על יריבות על הסט. "מעולם לא הייתה לי מערכת יחסים תחרותית בשום סביבת עבודה", אמרה לייבלי בריאיון למגזין W, "התקשורת תמיד מנסה לסכסך בינינו, כי זה פשוט לא מעניין לומר 'כולם מסתדרים, עובדים 18 שעות ביום והולכים הביתה לישון'". מיסטר הייתה לקונית יותר, לא התייחסה פרטנית ללייבלי ופשוט אמרה ל"הוליווד לייף": "לכולנו יש כימיה מדהימה. אנחנו כמו משפחה והכול טוב בשכונה שלנו".


לייטון מיסטר וסבסטיאן סטן

 

בכל זאת, קשה להאמין שמיסטר לא מקנאה בלייבלי, בעיקר אם בוחנים את התבוסה התמידית של הראשונה בקרב מבקרי האופנה. כל אירוע, כל שטיח אדום וכל פרמיירה חשובה הם הזדמנות עבור שתי הכוכבות לצאת במיטב מחלצותיהן ולסובב ראשים. מה לעשות שלמיסטר יש נטייה בעייתית לנטילת

 סיכונים - ולנפילה. בעוד לייבלי מככבת דרך קבע ברשימות המתלבשות הטובות ביותר, יושבת לצד אנה ווינטור בתצוגות הקוטור של פריז ולוקחת מראות טריים מהמסלול ומתרגמת אותם למציאות פלוס שיק אינדיבידואלי, מיסטר נראית (בעיקר לאחרונה) כמו קורבן של סטייליסט מרושע שהחליט לעשות בה שמות. שורטס מעור, שסעים אחוריים מגוחכים, חיבה לשמלות בעלות חיתוכים לא מחמיאים וגזרות דמויות חיתול הם רק קצה הקרחון. נדמה שמיסטר לא ממש מתעניינת במה שכותבים עליה המבקרים, משום שהיא ממשיכה לשגות פעם אחר פעם, בעוד לייבלי מדהימה בכל פעם מחדש עם מראות מדויקים, סקסיים להפליא ומלאי שיק נטול מאמץ (העובדה שאין לה סטייליסט מרגיזה ומעוררת קנאה אף יותר).

 

נערות קריירה

אם בתחרות אנו עוסקות, ברור שכל שמלות ה"לנוון" בעולם לא ישתוו לתפקיד נחשק. אם אכן קיימת יריבות בין השתיים, סמויה או גלויה, היא מבוססת על הרצון של שתיהן לעבור מהטלוויזיה לקולנוע ולבנות קריירה ארוכת טווח. הוליווד כולה עסוקה בפנקסנות מעצבנת ומודדת למי יש יותר גדול - או במקרה שלהן, מי עושה את בחירות הקריירה המוצלחות יותר, מי מלוהקת לתפקידים שווים יותר ומי תצליח למנף את הקריירה הטלוויזיונית לכוכבות על המסך הגדול.

 

ללייבלי משחק קלף מטורף בשנה האחרונה, עם תפקיד קטן אבל מרשים בלהיט המוערך של בן אפלק "גנב עירוני" ועם ליהוק החלומות לתפקיד הנשי הראשי בסרט הקומיקס המדובר של השנה, Green Lantern, לצד ריאן

 ריינולדס. מדובר בתפקיד שיכול להקפיץ את הקריירה שלה לגבהים חדשים, ממש כפי שעשה "ספיידרמן" לקירסטן דאנסט. נראה שבלייק משחקת בליגה של הגדולים.

 

מיסטר, מצדה, עובדת בלי הרף ומגוונת בין פרויקטים, אבל שום דבר ברזומה העתידי שלה לא מגרד את רמת העניין שמעורר Green Lantern של לייבלי. בסרט "מונטה קרלו" היא משחקת שוב נערה שיוצאת להרפתקה רומנטית באירופה, ב"השותפה" היא משחזרת את ימי הזוהר של ג'ניפר ג'ייסון לי מ"דרושה שותפה רווקה", בסרט המדובר Country Strong היא מפגינה כישורים ווקאליים מול הכוכבת הראשית גווינת' פאלטרו, וב־The Oranges (סרט אינדי עם המון באז) היא אמנם מנהלת רומן עם יו לורי (ד"ר האוס בשבילך), אבל מדובר בפרויקט שיהיה ודאי יקיר חוג הפסטיבלים ויתקשה למצוא קהל.

 

בתחום הייצוג - שבו עושים את הכסף הגדול - נבחרה לייטון להיות הפנים החדשות של הבושם של ורה וונג. מהמם, אבל לא מרגש כמו הג'וב הדנדש של לייבלי: הפנים של קמפיין התיקים החדש של "שאנל".

 

אין ספק שלמיסטר יש מספיק סיבות לפתח קצת אנטי כלפי שותפתה לעבודה. נדמה שהפער שנפער ביניהן, בעיקר בשנה האחרונה, מצביע בבירור על יתרון משמעותי ללייבלי במרוץ לתהילה. בין אם יש שם שנאה צרופה או סתם תחרות בריאה, אפשר לנחש ששתיהן שמחות מאוד לא להיות טיילור מומסן. 

 

  • למקרה שישנת בעשור האחרון, פרנמיס (Frenemies) הן צמד חברות ואויבות בו זמנית. לא פעם מדובר בקולגות ש"נלחמות" על אותה משבצת ומנסות (לפחות לפי הצהובונים) להאפיל זו על זו

 

צילומים: אימג' בנק / Getty Images
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסיכה הוליוודית. בלייק לייבלי
צילום: Getty images Imagebank
נולדה לאמא אסירה. לייטון מיסטר
צילום: Getty images Imagebank
כתבו לנו
מומלצים
מומלצים