שתף קטע נבחר

סוף לחגיגה: פיצל דירה - ונקנס ב-90 אלף שקל

בעל דירה באשדוד חילק נכס שבבעלותו לשתי יחידות דיור. הוא לא התעצל ואף התקין בכל אחת מהן מטבח וחדרי שירותים. השופטת הענישה אותו בחומרה, והדגישה: מדובר במכת מדינה

בית משפט השלום באשדוד חייב בעל דירה שפיצל את הנכס שבבעלותו לשתי יחידות דיור ללא היתר לשלם קנס בסך 90 אלף שקל.

 

 

הנאשם הורשע בבנייה ללא היתר, מאחר שפיצל דירה שבבעלותו לשתי יחידות דיור נפרדות באמצעות בניית קירות, שירותים ומטבחים בכל אחת מהיחידות, ללא היתר כדין.

 

המדינה ביקשה להטיל על הנאשם עונש כבד מרתיע. לטענתה, תופעת פיצול דירות הפכה למכת מדינה שיש בה כדי להעמיס על התשתיות ומנגנוני התפעול הקיימים, גורמת מטרדי רעש ולכלוך, ופוגעת באיכות החיים של התושבים באיזור.

 

השופטת גילת שלו קבעה, כי עבירות של פיצול דירה ליחידות דיור נפרדות הינן חמורות במיוחד, זאת מאחר שהן גורמות לבנייה פרועה ולא מפוקחת, ומבטאות זלזול בחוק ובמדינה.

 

השופטת הוסיפה וציינה כי הנאשם במקרה זה פעל בתחכום רב כדי לשוות למעשיו צביון חוקי ופעל למען מקסום רווחיו בכך שהשכיר כל אחת מהיחידות לאנשים שונים וגם לאחר שהורשע בדין - לא טרח לפרק את הבנייה.

 

בנסיבות אלה, כך נפסק, נסוגות נסיבותיו האישיות של הנאשם אל מול האינטרס הציבורי. לפיכך, גזרה השופטת על הנאשם קנס בסך 90 אלף שקל. כמו כן, חייבה אותו השופטת לחתום על התחייבות בסך 50 אלף שקל שלא לעבור עבירה מסוג זה במשך שנתיים.

 

לקריאת פסק הדין

 

לאתר המשפט הישראל פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים