שתף קטע נבחר

סניף איקאה בנתניה נשרף כליל, הגג קרס

הסניף של ענקית הריהוט בנתניה נשרף כליל וגג המבנה קרס. עשרות צוותי כיבוי הצליחו להשתלט על האש והם ממשיכים להיאבק בלהבות. איש לא נפגע. מנכ"ל החברה סיפר כי הנזק מוערך במיליונים: "ההרגשה נוראית". הנסיבות נחקרות

שריפת ענק בסניף ענקית הריהוט: סניף איקאה בנתניה נשרף כליל הבוקר (שבת) וגג המבנה קרס לאחר שאש פרצה במקום במהלך הלילה. איש לא נפגע. כעשרים צוותי כיבוי מתחנת נתניה ומתחנות נוספות השתלטו על האש כעבור כמה שעות. הלהבות נראות ממרחק רב. ההערכה היא שהשריפה החלה על הגג, המצופה בזפת, והתפשטה אל תוך המבנה.

 

 

ככל הידוע, לא היו אנשים בסניף של ענקית הריהוט בזמן שפרצה השריפה. כוחות משטרה, בפיקודו של מפקד משטרת נתניה ניצב-משנה עמי אשד, הגיעו למקום וחסמו את הכביש המוביל למקום כדי לאפשר את תנועת כוחות ההצלה, ביניהם צוותי מד"א-שרון. 

 

הכבאים, שבתחילת כיבוי השריפה נכנסו למבנה, קיבלו הוראה מיידית לצאת מתוכו מחשש שייפגעו מהאש או במקרה של קריסה. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שהגיע למקום, אמר כי "מדובר בשריפה רצינית מאוד. נבדוק איך זה קרה. הכיבוי והמשטרה יפתחו בחקירה. אי אפשר לדעת אם מדובר בשריפה שנגרמה כתוצאה מאירוע פלילי, ועדיין אנחנו לא יודעים אם היה ניסיון סחיטה של גורמים פליליים מאיקאה. הכל ייבדק".

 

"נזק של מיליונים"

עדי ראייה סיפרו כי הלהבות הגדולות עלו מהמבנה, בתחילה בעיקר מהצד הצפוני והצפון מזרחי, אך האש התפשטה גם לעבר החלק הדרומי ולקומות התחתונות. "יש פה להבות ענקיות, משהו שלא רגילים לראות. בכל פעם פתאום האש מתפרצת במקום אחר. כל איקאה הלכה", אמר אחד מהם.

 

מנכ"ל איקאה, שלומי גבאי, הגיע למקום וסיפר כי בשלב זה הנזק מוערך במיליוני שקלים. "ההרגשה נוראית, לראות מפעל חיים עולה באש. למזלנו אין נפגעים בנפש וזה הכי חשוב. אנחנו לא יודעים למה פרצה האש, אנשי המקצוע יתנו תשובות. אנחנו נצטרך ללמוד את הדברים".

 

לבניין הגיע גם גליה גואטה, העובדת במקום, ובין הדמעות, כשהיא נתמכת באמה, סיפרה ל-ynet: "אני כבר שש שנים עובדת כאן. המקום הזה כמו בית עבורי. עצוב לי מאוד וכואב לי הלב לראות את כל הבניין עולה באש ונשרף. מדובר במקום עבודה של מנהלים שדואגים לעובדים, וכשהייתי צריכה לצאת ללימודים הם עזרו. אנחנו לא יודעים מה יהיה עכשיו, מקווים שיהיה בסדר".

 

התמונות ששלחתם באימייל האדום

 

צילום:  ניר דלית

 

במכבי האש אמרו כי בסניף היו האמצעים המשוכללים ביותר להגנה מפני שריפות. יו"ר החברה, רון הדסי, אמר כי רק לאחרונה המבנה עבר בדיקה. לכן, לא ברור כיצד עסק עם מערכות מתקדמות כל כך נשרף בצורה כזאת מהירה.

 

בשיחה עם יו"ר ומנכ"ל איקאה בישראל, רון הדסי ושלומי גבאי, עלתה השאלה אם היו איומים על העסק או ניסיון סחיטה, אולם איש יחסי הציבור של החברה התערב ומנע מהשניים לענות. כעבור זמן קצר נמסר מהחברה כי "באופן חד משמעי" כלל לא היו איומים או ניסיונות סחיטה על העסק.


הכבאים קיבלו הוראה לצאת מהמבנה (צילום: עידו ארז)  

 

העובדה שבאיקאה ישנם מוצרים דליקים רבים, העשויים בין היתר מפלסטיק ועץ, סייעה לאש להתפשט. גם הטפטוף הקל של הגשם לא השפיע על התפשטות הדליקה.

 

עיריית נתניה מסרה כי היא פועלת בשיתוף מלא עם משטרת ישראל בכל הנוגע לשריפה, וציינה כי נערכו כל הבדיקות הנדרשות מטעם אגפי איכות הסביבה, מינהל התפעול, הפיקוח העירוני, הביטחון ומינהל ההנדסה. בעקבות השריפה, מהנדס העיר הכריז על המתחם כמבנה מסוכן, ואנשי ההנדסה הגיעו לשטח לצורך ביצוע כלל הבדיקות הנדרשות. בנוסף, בעירייה מסרו כי חסמו את דרכי הגישה לאזור לצורך בדיקות.


"בכל פעם האש מתפרצת במקום אחר". איקאה בלהבות (צילום: עידו ארז)

 

סניף איקאה בנתניה, בבעלות קבוצת ברונפמן-פישר, הוא הראשון שהקימה ענקית הריהוט השבדית

בישראל. הוא נפתח ב-2001 ובתחילת 2010 נפתח סניף שני בראשון לציון. הסניף בנתניה, שגודלו 24 אלף מ"ר, הוא הקטן מביניהם. ב-2012 אמור להיפתח בנשר סניף שלישי.

 

המחזור של רשת איקאה בישראל הגיע ב-2010 ל-678 מיליון שקלים - עלייה של 40% בהכנסות בהשוואה לשנה הקודמת, ושיא מאז כניסתה לישראל. החנות בנתניה הגיעה בשנה החולפת לפדיון של כ-500 מיליון שקלים. בשתי חנויות הרשת בישראל ביקרו ב-2010 כ-3.5 מיליון לקוחות.

 

ynet העביר שידור חי מהשריפה

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כל איקאה הלכה"
צילום: עידו ארז
מנכ"ל איקאה, שלומי גבאי. "הרגשה נוראית"
צילום: עידו ארז
השר לביטחון פנים בזירת השריפה
צילום: ניר דלית
מומלצים