שתף קטע נבחר

עצרות נגד ברלוסקוני: "פגע בשמה של איטליה"

כ-9,000 בני-אדם השתתפו בעצרת נגד ראש ממשלת איטליה, בה קראו לו סופרים להתפטר מתפקידו. כ-3,000 בני-אדם השתתפו בצעדת מחאה בפירנצה

הפגנות אלפים נגד המנהיג - גם באיטליה: אנשי רוח, עיתונאים ואלפי איטלקים השתתפו היום (שבת) בעצרת מחאה נגד ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני, על רקע חקירת המשטרה נגדו. המפגינים טענו כי פרשיית המין בה הוא מעורב לכאורה "פגעה קשות בשמה הטוב של איטליה".

 

קרוב ל-9,000 בני אדם השתתפו באירוע, שהתקיים באולם קונצרטים, בפרבר של מילנו. מאות נוספים צפו באירוע, ששודר במסכי וידאו מחוץ לאולם. רוברטו סביאנו, סופר ועיתונאי איטלקי, אמר באירוע: "יש איטליה, שיש לה את הזכות והחובה להשמיע

 את קולה. יש איטליה שמאמינה בחוק". סביאנו, שחיבר ספר על המאפיה בנפולי, קרא לאלפים להתמרד נגד "ראש ממשלה שמשלם לנערות עבור מין, משקר למדינה ובורח מבתי המשפט".

 

הפילוסוף והסופר אומברטו אקו, בן ה-79, אמר כי זו חובה להתנגד לברלוסקוני, כמו שמעטים התנגדו למוסוליני ולפאשיזם בשנות ה-30 וה-40. "אנחנו כאן כדי להגן על שמה הטוב של איטליה. העיתונאי האיטלקי-יהודי, גד לרנר, אמר באירוע: "ראש הממשלה היה צריך להתפטר כבר מזמן, אחרי שהוא ביצע את המעשים המיוחסים לו".

 

במקביל, נערכה הפגנה נגד ברלוסקוני גם בפירנצה. כ-3,000 מפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב "איטליה היא לא בית בושת" ו"אל תפגע בכבוד שלנו".

 

השבוע הקרוב עומד להיות מכריע בעניינו של ברלוסקוני. התביעה באיטליה צפויה להמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה בניצול לרעה של תפקידו, לאחר שניצל לכאורה את עמדתו כדי לטייח טענות שלפיהן שילם כסף תמורת יחסי מין עם יצאנית קטינה. העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח ביום חמישי כי התובע הכללי של מילאנו, המפקח על חקירת ראש הממשלה, אמר כי כבר ביום שני או שלישי תישלח לשופט בקשה להעמיד לדין את ברלוסקוני. אם יורשע, יוכל בית המשפט לגזור עליו עד 15 שנות מאסר.

 

ההתפתחות הזו בפרשה באה על רקע הדיווחים באיטליה שלפיהן הצעירה שבמוקד הפרשה נמצאת בהריון ואמורה להתחתן בקרוב. אתר האינטרנט של המגזין "אוגי" ציטט מקורות שלפיהם "רובי", מרוקאית שביקרה בביתו של ברלוסקוני כשהייתה בת 17 בלבד, נמצאת

 בחודש השלישי להריונה. החוק האיטלקי אוסר לשלם כסף ליצאנית קטינה, אך הן הצעירה והן ברלוסקוני הכחישו שהיה ביניהם קשר מיני.

 

אם לא די בכך, פרשה אחרת מהעבר חזרה לרדוף את ברלוסקוני. בתקשורת האיטלקית דווח כי במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, מצאו התובעים ראיות המצביעות על כך ששילם 17 אלף אירו לאמה של נואמי לטיציה, דוגמנית צעירה שביקורו של ראש הממשלה ביום הולדתה ה-18 ב-2009 עורר סערה תקשורתית וספקולציות רבות לגבי טיב הקשר ביניהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני. הפגנות נגדו
צילום: AFP
מומלצים