שתף קטע נבחר

אשכנזי על מחליפו: הביטחון בידיים מקצועיות

הרמטכ"ל המשיך בסבב הפרידה והתייחס ברמז למחליפו המיועד החדש, בני גנץ. "אני עוזב בתחושה של סיפוק, ברור לי שצה"ל ימשיך לעסוק בעיקר", אמר אשכנזי בפיקוד המרכז

סיבוב הפרידה הבלתי-נגמר של הרמטכ"ל גבי אשכנזי הגיע היום (יום א') לתחנה נוספת, אך להבדיל מקודמותיה, הפעם זהות מחליפו המיועד היתה שונה. שעה קלה לאחר ההחלטה לבטל את מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל, התייחס אשכנזי לבחירה בבני גנץ כמפקד הצבא ואמר כי "אני עוזב את צה"ל בתחושה שהביטחון מופקד בידיים מקצועיות".

 

 

בטקס שהתקיים ביום בפיקוד מרכז, בו לקחו חלק מפקדי גדודים חטיבות ואוגדות, הוסיף אשכנזי: "אני עוזב בתחושה של סיפוק. אין לי ספק שצה"ל ימשיך לעסוק בעיקר - הגנה על מדינת ישראל. לא צריך לומר לכם שמרכיב אי הוודאות באזור אינו קטן, ואנחנו עוד נצטרך לעמוד בייעוד שלנו".

 

אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי, שהעניק לרמטכ"ל אלבום תמונות עם הקדשות מהמפקדים המשרתים בגזרה, התייחס במרומז לביקורת שהטיח שר הביטחון אהוד ברק באשכנזי בשבוע שעבר, ואמר: "הסתכלנו עליך כעל מפקד ערכי, נחוש, אמין ומקצוען - שסימן את הדרך בלי הנחות ובלי אנחות. היינו גאים להיות פקודיך".

 

בישיבת הממשלה, בה בוטל מינוי גלנט ונדחתה ההצבעה על הבחירה בגנץ - לפחות עד לאחר הדיון בבג"ץ ביום שלישי - התעמתו שר הביטחון, אהוד ברק, והשר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון. ברק אמר כי "גלנט היה מקבל הכשר להיות שר ביטחון", וטען כי לא בכדי התפוצצה דווקא במועד זה פרשת הקרקעות.

 

יעלון טען מנגד כי "גלנט נכשל ערכית, והממשלה נכשלה בתהליך המינוי". השר מהליכוד הוסיף: "אני מרגיש שהבוקר חזרנו לדרך הנכונה, אחרי שהלכנו בחודשים האחרונים בדרך פתלתלה ובאופן מיותר שפגע באנשים, כמו גלנט ואשכנזי, במוסד הרמטכ"לות, בצה"ל, במדינה ובביטחונה. אני מעריך את גלנט, אבל התברר שהוא נכשל ערכית בנושאים של טוהר המידות והציות לחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי. ממשיך לומר שלום
צילום: דובר צה''ל
מומלצים