שתף קטע נבחר

קסטרו סוגרת את חנויותיה ברוסיה

ההחלטה לסגור את שלוש חנויות הרשת במוסקבה, וולגוגרד ויקטרינבורג, באה בעקבות חובות והפרות הסכמים של הזכיין המקומי. לפי החברה, הערבות הבנקאית שהעמיד הזכיין תכסה את עלויות הסגירה

סוגרים את הבסטה: קסטרו הודיעה כי תסגור את שלוש חנויותיה ברוסיה, בעקבות חובות של הזכיין שם, והפרות חוזרות ונשנות של ההסכמים עמו. החברה הודיעה היום (ג') לזכיין החדש על ביטול ההסכמים עמו לאלתר, ובכך היא מסיימת את פעילותה במדינה.

  

 

החברה צופה כי הערבות הבנקאית שהעמיד לטובתה, על סך כמיליון דולר, תכסה את העלויות הכרוכות בביטול ההסכמים עימו. הסחורה שטרם נמכרה ללקוחות, נמצאת לפי ההסכמים בבעלות קסטרו, והיא יכולה למכור אותה לצדדים שלישיים. עקב, כך, לפי המנכ"ל המשותף של החברה, גבי רוטר, לביטול האמור לא צפויה להיות השפעה מהותית על כלל פעילותה של החברה.

 

קסטרו, שפועלת ברוסיה מ-2004, בערים מוסקבה, יקטרינבורג  וולגוגרד, שוקלת להפסיק את פעילותה שם כבר זמן מה. זה הזכיין השני של החברה שם, שעובד עמה כשנה, וגם מהזכיין הראשון לא רוותה נחת, אחרי שגם הוא פיגר בתשלומים. כבר בנובמבר, הרשת עצרה את משלוחי הבגדים לרוסיה, ועיכבה פתיחת חנות נוספת של הרשת במוסקבה וחנות בסנט פטרסבורג.

 

זו המדינה השלישית שקסטרו פעלה בה, אחרי גרמניה, שם סגרה החברה חנות אחת ברבעון האחרון של 2010. לקסטרו יש גם חנויות בתאילנד, שוויץ וקזחסטן. זו הסגירה השנייה שחווה החברה ב-2011. בינואר סגרה החברה את רשת האקססוריז דיווה, שותפות בין קסטרו ל-DCK הבריטית.

 

ההודעה על ביטול הפעילות ברוסיה, באה בהמשך לדיווחי החברה בדוחותיה מ-17 באוגוסט, ו-25 בנובמבר 2010. החברה טוענת כי הזכיין החדש הפר לא פעם את הסכם הזכיון והסכם האספקה שנחתמו עימו ביום 29 באוקטובר 2009ולא עמד בתשלומי חובותיו כלפי החברה, אף לא בהתאם להסדרי פריסת חוב שנעשו מולו, ארכות והתראות. 

 

בקסטרו מוסרים כי מאחר שהפעילות מול הזכיין החדש ברוסיה סווגה בדו"חותיה המאוחדים של החברה כמגזר עצמאי ("המגזר האחר"), ביטול ההסכמים יביא לביטולו של מגזר זה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
פקה, רוסיה. קסטרו
צילום: דודי חסון
מומלצים