שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר כץ: מחיר הדלק לא סביר. יסכן את הממשלה
  בכנס של הליכוד באריאל, הביע שר התחבורה חשש כי הממשלה לא תוכל להשלים את כהונתה, בשל ההתייקרויות האחרונות. "מחירי הדלק האלה אינם סבירים ואינם נכונים, זה אחד הדברים שצריך לתקן", אמר כץ לפעילים

  שר התחבורה מתייצב לצד המתנגדים להעלאת מחירי הדלק , והוא לא לבד בליכוד: השר ישראל כץ, אחד האנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע הערב (יום ג') חשש כי ממשלת נתניהו לא תסיים את כהונתה, על רקע גל ההתייקרויות.

   

  גל ההתייקרויות - כתבות אחרונות ב-ynet:

  ומה הגזרה הבאה? מתעדכנים בפייסבוק של ynet

   

  בכינוס פעילי ליכוד באריאל, אמר כץ כי "במלאות שנתיים לממשלה, אנחנו עושים הערכת מצב, ורואים איפה צריך

  לתקן. יש כמה דברים שצריך לתקן, היום זה מחירי הדלק, ואם נתקן, נוכל להשלים את כהונתה של הממשלה. כשר התחבורה של מדינת ישראל אני אומר לכם: מחירי הדלק האלה הם דבר לא סביר ולא נכון".

   

  ח"כ אופיר אקוניס, גם הוא מקורב לראש הממשלה, הבטיח כי לאחר שיחות שקיים עם ראש הממשלה "השינוי מתקרב. יהיו חלופות למס הדלק. מס הדלק היה קו פרשת המים ביחס של הציבור לממשלה".

   

  גם ח"כ דני דנון תקף בחריפות את מדיניותה הכלכלית של הממשלה ואמר: "העלאת מיסי הדלק, המים והלחם היא נוק-אאוט כלכלי לציבור, ואני מחויב לעצור את המדיניות הכלכלית ההרסנית של שר האוצר, הפוגעת יום יום בכלכלת

  ישראל".

   

  ח"כ אקוניס הותקף על ידי הפעילים, כשאמר להם שהמצב הכלכלי בתקופת ממשלת קדימה היה לא פחות מורכב. "מה אתה מספר לנו מה היה עם קדימה", צעקו הפעילים לעברו של אקוניס, "תביא לנו חלופות עכשיו". בהמשך הם מנעו ממנו להמשיך בנאומו, לאחר שהרוחות התלהטו. השר משה כחלון הגיע לכמה דקות לאירוע, אולם נאלץ לעזוב בשל אירוע משפחתי. גם ח"כ כרמל שאמה-הכהן השתתף.

   

  אתמול כבר ספג נתניהו ביקורת בסיעת הליכוד, על רקע עליית מחירי הדלק, המים, הלחם, המסים העקיפים והמחירים

  במשק. "אם נמשיך בקו הזה, גם אתה לא תמשיך להיות ראש ממשלה, גם אם אתה הראוי ביותר", אמר לו ח"כ חיים כץ. כץ האשים את שר האוצר אישית, ואמר כי התנהלותו פוגעת במעמד הביניים ומסבה נזק קלטורלי לליכוד. לביקורת של ח"כ כץ הצטרפו גם השרים סילבן שלום וגלעד ארדן וחברי כנסת נוספים.

   

  הכנס הערב באריאל לא היה האירוע הפוליטי הפנים-ליכודי הראשון בשבועות האחרונים שבו נשמעו רטינות על גל ההתייקרויות. לפני כשבועיים נערך כנס רחב בגבעת שמואל, שם החלה למעשה התסיסה בקרב בכירי הליכוד נגד המדיניות הכלכלית של הממשלה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר ישראל כץ. גם מתנגד
  צילום: ירון ברנר
  נתניהו. גם במחנה שלו מודאגים
  צילום: AFP
  מומלצים