שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עיני לאחר הפגישה עם רה"מ: "נמשיך במאבק"
  יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט ויו"ר ההסתדרות עופר עיני הודיעו שימשיכו במאבק להורדת המחירים במשק - לאחר שלדבריהם רה"מ נתניהו לא הציע הצעות קונקרטיות בפגישתם עימו. רה"מ דחה את ההכרזה על מתווה להורדת מחירים

  הסתיימה פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, לפתרון משבר המחירים. ומההסתדרות וממרכז השלטון המקומי נמסר שהפגישה לא הניבה דבר ושמטה המאבק יתכנס ב-16:00 על מנת להמשיך במאבק להורדת המחירים.

   

   

  "ראש הממשלה שמע את הדוברים, אך לא הציג פעולות קונקרטיות לטיפול בנושא שכר המינימום והקלה על הגזירות", נמסר מההסתדרות. גם בוחבוט היה שותף לביקורת: "הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. נתניהו היה נחמד והאווירה היתה טובה אבל הוא לא הציע שום דבר קונקרטי.

   בעניין המים, אמר שהוא רוצה שהמחירים יהיו נמוכים אבל הפקידות אומרת שיש רשות מים שקובעת. אמרתי לו 'מדוע לא להחזיר את האחריות על המים לוועדת הכספים לא קיבלתי תשובה. גם בנושא הדלק ובנושא שכר המינימום הוא לא אמר דברים ברורים".

   

  נציין, שעל אף שלדברי הנוכחים בפגישה נתניהו לא פירט את תוכניותיו. הוא תכנן לכנס הערב מסיבת העתונאים ולהכריז על מתווה שגיבש להורדת מחירים במשק. עם זאת, היום בצהריים הודיעה לשכת ראש הממשלה שמסיבת העיתונאים נדחתה למחר. זאת, נטען בשל אשפוזו של שר האוצר, יובל שטייניץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

   

  על אף שהמתווה עצמו אינו ברור לעת עתה ל-ynet נודע שאחת ההצעות שנדונו בפורום שכינס ראש הממשלה הייתה הקפאת הרפורמה במס, שעיקריה הפחתת מס חברות ופרטים, שצפוייה הייתה לגרוע כ-2 מיליארד שקלים מתקציב המדינה. זאת, שכספים אלו יוקצו להורדת מחירים רוחבית של מצרכי היסוד כמו דלק, מים וכו'. יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שיזם את ההצעה, אמור להיפגש עם ראש הממשלה

   לפני ההכרזה.

   

  השתתף בהכנת הידיעה: צבי לביא.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה בנימין נתניהו
  צילום: AFP
  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני
  צילום: ירון ברנר
  יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט
  צילום: עידו ארז
  מומלצים