שתף קטע נבחר

מקורבים לשופט שהתאבד: הוא סירב לעזרה

מוריס בן-עטר כתב שהתאבד בגלל עומס. ל-ynet נודע שהוצע לו לקבל עוזר משפטי, אך הוא סירב. "הוא סמך רק על עצמו", אמרו מקורבים לשופט. ביניש בלוויה: "זעזוע"

רבים ליוו אתמול בצהריים (יום ד') למנוחות את השופט מוריס בן-עטר, בהם גם שר המשפטים יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון ביניש. בינתיים, ל-ynet נודע כי נשיאת בית המשפט השלום בירושלים שולמית דותן ומנהל בתי המשפט משה גל הציעו בעבר לשופט בן-עטר עוזר משפטי, אך הוא סירב.

 

בן-עטר, בן 54 במותו, נמצא אתמול ללא רוח חיים בביתו ביישוב מכבים ולצדו מכתב התאבדות. "העומס הכריע אותי", הוא כתב במכתב וביקש סליחה מבני משפחתו.


מודעת האבל בבית המשפט בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

יום לאחר הטרגדיה שפקדה את עולם המשפט, מתברר שלבן-עטר הוצעה עזרה, אך הוא סירב. "הוא היה פרפקציוניסט שעשה הכל כמו שצריך בצורה הטובה והיסודית ביותר וסמך רק על עצמו", סיפרו גורמים משפטיים המקורבים לשופט בשיחה עם ynet.

 

מלבד נאמן והנשיאה ביניש, גם שופטים ועורכי דין רבים הגיעו להלוויה. כל הנוכחים סיפרו על אישיותו המופלאה של בן-עטר ועל כך שהיה אדם נעים הליכות. "זהו יום קשה וכואב, ובזעזוע שכולנו נתונים בו, מתקשים אנו לספוד לחברנו היקר, מוריס בן עטר ז"ל, שחייו נקטעו בנסיבות כה טרגיות", ספדה נשיאת בית המשפט העליון.

 

לדבריה, "ברגע קשה זה לבנו עם אשתו ובנותיו שאיבדו את היקר מכל, לא הכרתי את מוריס אישית ולא נפגשנו מעולם, אבל שמעתי הרבה דברים טובים וחמים עליו מפי משה גל ושולמית דותן, שתיארו אותו בפניי כאיש מצפוני, יודע משפט, אהוב על חבריו, מצטיין ביושרה, שהשקיע זמן רב בעבודתו ולכן חיפשנו דרך להקל עליו בצורך בכתיבת פסקי דין".

 

ביניש סיפרה גם כי דותן וגל עדכנו אותה בפגישה שקיימו עם השופט בנושא העומס. "הן היו ברוח חיובית מתוך מחשבה וניסיון לאתר את מקור הבעיה ואת יכולתו להמשיך בהתמודדות שהייתה כה קשה", אמרה, "העבודה השיפוטית כפי שכולנו יודעים אינה קלה, כרוכה בה מידה רבה של לחץ, של עומס ושל אחריות כבדה הנובעת מהסמכות המוטלת עלינו לעשות צדק... לצערנו את נסתרי נפש האדם לא נדע וקשה לרדת לחקר לבו הכואב. בסופו של יום איבדנו שופט ואיש יקר, מסור, הגון ונעים הליכות".

 

יו"ר לשכת עורכי הדין, יורי גיא-רון, הביע את השתתפותו בצער המשפחה ואמר כי "כפי שאני מתריע במשך שנים, הפתרון המעשי לעומס בבתי המשפט הוא לפעול מיידית להעברת עשרות ומאות אלפי תיקים לטיפולו של ציבור עורכי הדין".

פורסם לראשונה 09/02/2011 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-עטר. "פרפקציוניסט"
צילום: אתר בתי המשפט
מומלצים