שתף קטע נבחר

שבעים פנים לדייט

אי אפשר שלא להשתומם נוכח ההגדרות המצמצמות שפשו במגזר, בכל הנוגע לשידוכים לפחות. האם אכן לא תוכל בת מגדל עוז לשאת עיניה אל מרכזניק מן השורה?

כן, הוא בדיוק מה שחיפשת, את מהנהנת לעצמך בסיפוק. דוס פתוח, נאה, בוגר הסדר, אממה? הקאץ' לא יאחר להגיע... הוא יוצא רק עם ירושלמיות, הוא בררן טילים. יש לו שריטה לבלונדיניות. למתנחלות. לבנות עם פני חרסינה. לסנטימנטים. למדרשה הזו, או לאחרת. וואטאבר.

 

 

אם גם אתם התוודעתם לשוק הפו"פ המקומי, שום דבר כבר לא ייראה לכם מוזר יותר. שבעים פנים לתורה, נאמר, אבל האם באמת הפרשנות הרלוונטית היא שְבּת פלוני, בוגרת מגדל עוז, לא תשא עיניה למרכזניק פשוט וחסר תחכום? או שבוגר תנועת "נוער הגבעות" חמוש בפאות וחולצה מסבירת פנים הנושאת את הכיתוב "ה' הוא המלך" לא יצא עם אקדמאית-עירונית סטייל פ"ת? תמהני.

 

משחק של דמעות

אם גם אתכם הצחיקה ההכללה הגורפת הנ"ל, דעו שאתם לא לבד. מאז שנפרצו חומות הפייסבוק, אפילו קצת לפני, הכל נהיה לגיטימי. קלישאות חבוטות מתעופפות באוויר, ואי אפשר שלא להשתומם נוכח ההגדרות המצמצמות

שפשו במגזר, בכל הנוגע לשידוכים לפחות.

 

גלוי וידוע לפני כל בר דעת, שאין עניין להחזיר את הגלגל לאחור. הקדמה והמודרנה חלחלו ועשו את שלהן. אבל איכשהו  יש תחושה קשה, כאילו שהציבור הדתי-לאומי מעודד את הרווק הבררן, המתוסבך והמיוסר גם כך - שכן הוא קורבן לדמיונות השווא שלו עצמו - לתת דרור לכל גחמותיו.

 

אמנם תמיד נתפסו ענייני הזיווג מקושרים בצורה בלתי-אמצעית עם מעמד, ייחוס וקבלות. ואף על פי כן, לעיתים, מותר, לגיטימי ואף רצוי לעצור.במסע הזה, שבו רשימת המכולת הופכת להיות חזות הכל, תמיד תימצא מועמדת טובה הימנה. כל אחד הרי מכיר מועמד גבוה יותר/ שנון יותר/ עם לוק מתנחלי יותר. האם אלו מעידות בהכרח על פוטנציאל בכימיה? על חברות ארוכת ימים? על מידות?

 

דומה שלמרות שימי הישיבה והאולפנה העליזים מאחורינו, ועל אף שרובנו מסודרים ואף מדושני עונג, עודנו מתבוססים בביצות כצפרדעים, והדמעות זורמות כמים שאין להם סוף.

 

התקשרו מבלוקבאסטר

וורן ביטי אמר פעם שצדקה בעיניו זה לצאת עם מישהי ממש מכוערת. יש דתיים שנמנעים בשיטתיות אפילו מתרחיש

אימים שכזה. אף אחד מאיתנו לא חי בהוליווד, אבל אולי חלקנו חיים בסרט?

 

לו היה מדובר רק בסטיגמות, דיינו, אבל לפעמים כאילו לא די בכך, מדובר פשוט בפסטיבל של טעם רע. חלק ממש שידרגו והפכו אותו למפעל: יציאה במקביל/ פרידה בסמס/ סינון סלקטיבי גורף ולא מתפשר - הכל הולך. אבל היכן המטרה? אם במרוץ לחופה אתה שוכח את עצמך, אז איך זה שאתה מחפש אותה, ועוד יודע בדיוק איך היא תיראה? בוגרת אולפנה-צדקנית-שמחפשת קובע עיתים?

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דייט. למה זה כ"כ מורכב?
צילום: index open
מומלצים