שתף קטע נבחר

אלמנתו של השופט: "המערכת שברה אותו"

"הם לא הצליחו לכופף אותו, לגרום לו לעבוד בדרך שהיא לא נכונה בעיניו", סיפרה אלמנתו של השופט מוריס בן עטר ז"ל, ששם קץ לחייו ביום שלישי. בנותיו של השופט אמרו: "אנחנו גאות בו ואוהבות אותו, ועד כמה שזה קשה אנחנו גם מכבדות את המעשה"

"המערכת שברה אותו, את המהות שלו. הוא נדחק לפינה, לבד, ועצוב לנו נורא שלא היינו שם איתו". כך אמרה היום (ה') ל"ידיעות אחרונות" אלמנתו של השופט מוריס בן עטר ז"ל, ששם ביום שלישי קץ לחייו, לאחר שלא עמד בלחץ העבודה ובעומס התיקים הכבד.

 

 

מאז המקרה מכונסים בני המשפחה בכאבם, בביתם שבמכבים, אך בתוך הסערה מצאו היום לנכון להעביר מסר לציבור ולמערכת המשפט וגם לספר מיהו עבור מוריס, השופט והאדם. "הוא היה

 איש טוטאלי, בלי פשרות", סיפרה האשה מימי. "הוא אפילו לא הרשה לבנות שלו להוריד מוסיקה מהאינטרנט. הצדק היה הכל עבורו".

 

לדברי בני המשפחה, גם לאחר השימוע שנערך לו, בן עטר לא הסגיר את המצוקה שבה היה שרוי, שהובילה אותו בסופו של דבר לשים קץ לחייו. "הם לא הצליחו לכופף אותו, לגרום לו לעבוד בדרך שהיא לא נכונה בעיניו, לספק פסק דין שהוא לא יכול לעמוד מאחוריו", אמרה האלמנה מימי. סינתיה אזולאי, אחותה של מימי, הוסיפה: "חשוב לנו שיידעו עד כמה הוא היה איש גדול ומסור. העבודה הייתה כל חייו".

 

הבנות: מכבדות את המעשה

בנותיו של בן עטר, קטי (29) ומאיה (24), סיפרו על האהבה הגדולה לאביהן. "אנחנו גאות בו ואוהבות אותו, ועד כמה שזה קשה אנחנו גם מכבדות את המעשה שעשה", אמרו כשדמעות ירדו מעיניהן.

 

כלפי המערכת המשפטית יש למשפחת בן עטר תחושות קשות מאוד. "הם יודעים לעזור לשופטים אחרים כשהם רוצים", אמר ויקטור בן-עטר, אחיו של מוריס. "שופטת אחת, למשל, קיבלה שלושה חודשי שבתון כדי לכתוב את פסקי הדין שלה. נתנו לה מרווח נשימה, היא סיימה הכל וחזרה מועצמת לאולם הדיונים", אמר האח.

 

הוא הוסיף כי לאחיו צירפו עוזרת משפטית, שתעזור לו לכתוב פסקי דין.

 "אבל הנימוקים שלה לא היו מספקים בעיניו. הוא כתב הכל מחדש, לא היה יכול שלא לעמוד מאחורי פסק הדין שלו במאה אחוז".

 

מה שמקומם את המשפחה יותר מכל הן האמירות שמגיעות מכיוון מערכת בתי המשפט, לפיהן הבעיה היתה של השופט, "שלא עמד בקצב". "אם הם לא רוצים לדבר עליו, אז שלא ידברו, אבל אם כן, שיכבדו אותו", אמרה הגיסה סינתיה. "שיכירו שיש אולי בעיה במערכת, לא יותר מזה".

 

הראיון המלא - מחר ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט מוריס בן עטר ז"ל
ביתו של השופט במכבים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים