שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גמלאי צה"ל הושארו בשטח
  הפוליטיקאים שוכחים כי אלה שיתמידו וימשיכו לשרת את המדינה, יהיו יום אחד גמלאי צה"ל ולצערי, אז היחס אליהם ישתנה לחלוטין

  אחד האירועים האהובים ביותר על פוליטיקאים הוא סיור ביחידות צה"ל. לרוב הם עושים זאת כשהם לבושים בבגדי שטח, מעיל רוח אופנתי, ואם אפשר גם משקפי שמש, שמדגישים "אנחנו בשטח, לא במשרד". בסיורים הללו הם מדברים על חשיבות צה"ל, על כך שהחיילים שלנו הם הכי טובים וכמה חשוב לשמר את ההון האנושי.

   

  • הצטרפו לדף הפייסבוק של ynet

   

  תמונה עם חיילים היא נכס אלקטורלי. הפוליטיקאים הללו שוכחים שאותם

   חיילים, אלה שיתמידו וימשיכו לשרת את המדינה, יהיו יום אחד גמלאי צה"ל ולצערי, אז היחס אליהם משתנה לחלוטין.

   

  גם ראש הממשלה שלנו אוהב לסייר בין החיילים, ולא שוכח כמובן להזמין גדוד עיתונאים וצלמים לתעד למען ההיסטוריה. תארו לכם אם בסיור הבא שלו, היה אומר נתניהו את האמת המלאה לאותם חיילים. הוא היה מתחיל במילים הרגילות: חשוב לשרת, אני תומך במשרתים ובהעדפתם על פני המשתמטים. חשוב להשקיע בכם וניתן הכל כדי שתהיו הטובים ביותר. ואז, האם הוא היה מוסיף: אבל, לאחר שירות של 20, 25 שנים ומעלה, כשתצאו לגימלאות - נשכח מכם. נקבל בפשטות מצב שהגמלה שלכם תישחק ללא הרף.

   

  נתניהו בוודאי היה ממשיך לספר כי ב-2008, בעת שנחתם הסכם עיני לשימור מעמדם של כל הגמלאים במגזר הציבורי, אתכם החרגנו. מכרנו לכם שזה כדי לשמור את היתרון האיכותי של אלה אשר סיכנו חייהם למען המולדת. אך עברו כבר שלוש שנים, ואיני מתכוון להביא לפיתרון. בהמשך דבריו הוא היה אומר כי עובדה, הממונה על השכר כבר הגיע להסכם בעבורכם, אך הממונה על התקציבים עצר זאת - ומה הפלא? לכם אין דרך לשבות. אם אתם תפגינו אז לא ישתחררו פושעים, לא נפסיד ביקורי ראשי מדינות, לא יופרעו הלימודים באוניברסיטאות, ורחמא ליצלן לא יהיו בעיות בטיסה בחו"ל.

   

  ראש הממשלה היה בוודאי אומר לנו - חיילים יקרים, אין לכם שאלטר,  אז אל תצפו שנתייחס אליכם ברגע האמת. השאלטר הערכי שלכם לא מעניין אף אחד. חיילים יקרים, אני בוודאי לא אוכל להפסיק את האמירות בתקשורת על כך שגמלאי צה"ל מסודרים. אני יודע שרק 2% מקרב 34 אלף הגמלאים הם בעלי דרגות בכירות אשר השתכרו יפה. ודאי שאני מכיר את גמלאי צה"ל אשר משתכרים פחות ממשכורת מינימום. אני אפילו זוכר את הרס"רים ואת הנגדים שעזרו לי

   בסיירת, וכיום לא מסוגלים להחזיק את המשפחה. נכון שמרביתם לא מסכנים, אבל ברור לי שכבודם נפגע ושהם נשארו אחרונים בתור של המגזר הציבורי. אז מה אתם אומרים, יש לכם מוטיבציה לשרת?

   

  ברור כי נאום זה לא נשמע עד כה, וגם לא יישמע, אבל לפחות קולנו יישמע. לראשונה בתולדות המדינה, לצערנו הרב, גמלאי צה"ל יוצאים למאבק על זכויותיהם. אנחנו נלחמים על העתיד שלנו, וגם על עתיד חיילי הקבע אשר משרתים היום.

   

  יצחק זמיר הוא תת אלוף במילואים וחבר בארגון צוות

   

  רוצים לזכות במכונית? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו וברק באימון של צה"ל. ארכיון
  צילום: משה מילנר
  תא"ל (מיל') יצחק זמיר
  מומלצים