שתף קטע נבחר

פרדס כץ: מסתננים מסודן הותקפו ברחוב ונפצעו

שני צעירים נפצעו בינוני וקל, אחרי שחבורת יהודים התנפלה עליהם. "היה ברור שאירוע כזה יקרה", אמר תושב

המתח הגואה בין תושבי שכונת פרדס כץ בבני ברק לבין המסתננים הסודנים באזור שבר שיא חדש ואלים. שני אזרחים מסודן נפצעו הערב (שבת) בינוני וקל ברחוב דנגור בשכונה, אחרי שהותקפו באלות ובסכינים. לפי ההערכה הראשונית במשטרה, קשור הרקע למעשה למוצאם.

 

 

צוות מד"א העניק לשניים טיפול ראשוני, ואחר כך פינה אותם לבית החולים שיבא בתל השומר. הפצוע שמצבו בינוני נדקר בסכין וסובל מחתכים בגבו ובביטנו. בשל מצבו, הוא הועבר לחדר הניתוח. חברו שהותקף באלה סובל מחבלות בגופו.


הכניסה לגינה הציבורית שבה אירעה התקיפה, הערב (צילום: עופר עמרם)

 

מפרטי החקירה שמתנהלת במרחב דן עלה כי בסביבות 17:30 הערב, ישבו שני הפצועים, כבני 20, בגינה ציבורית - כשבמקום חלפה מולם חבורה שמנתה בין שלושה לחמישה צעירים יהודים. הם פתחו בשיחה עם המסתננים, עד שלפתע שלף אחד מהם סכין ודקר בו את הפצוע שנפגע בינוני. כעבור זמן קצר הוא התמוטט על המדרכה.

 

במקביל, הכו חבריו של הדוקר את המסתנן השני באלות. במשטרה אמרו כי הם רואים את האירוע בחומרה רבה, ופתחו בסריקות לאיתור התוקפים. נוסף על כך, נעשה ניסיון לאתר מידע מודיעיני שיוכל לחשוף את זהותם.

 

תושב הרחוב אמר ל-ynet: "חזרתי לביתי וראיתי הרבה ניידות משטרה. בשנה האחרונה היה מתח גדול מאוד בין הסודנים שמסתובבים בחבורות ברחובות שלנו וזורעים פחד בקרב תושבי השכונה והבנות שלנו. זה היה עניין של זמן עד שאירוע כזה יקרה".

 

בהמשך למתח שתיאר, רק לפני כשלושה חודשים ובעקבות התרבות אוכלוסיית המסתננים בשכונה, קרא הרב של פרדס-כץ לתושבים לא להשכיר דירות לאפריקנים המבקשים לגור באזור והזהיר מ"אסון רוחני". לכך הצטרפה יוזמה למנוע השכרת דירות בבני-ברק למסתננים, שבמסגרתה הופעל מלשינון טלפוני, שבו נקראו התושבים לדווח על שכניהם המשכירים דירות לזרים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע, הערב
צילום: עופר עמרם
מומלצים