שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אטיאס: כדי לסייע לצעירים נזדקק לכוח של ש"ס

  שר השיכון טוען כי הצעדים שננקטו עד כה נגד המשקיעים בנדל"ן, פגעו בצעירים: "בזה שהעלו את הריבית הקשו על רוב הציבור. צריך לבנות סל שלם של פתרונות למי שזו דירה ראשונה שלהם". לדבריו, דווקא היוזמה לסבסוד משכנתאות בפריפריה נתקלה בהתנגדות: "בלי הכלים הפוליטיים זה לא יהיה"

  "בשביל לפגוע במשקיעים אנחנו בדרך פוגעים גם בצעירים", כך אמר היום (א') שר השיכון, אריאל אטיאס, שדיבר בכנס הנדל"ן של בנק מזרחי טפחות. אטיאס הוסיף: "אם מעלים את הריבית זה מפריע גם לזוג צעיר שלקח משכנתא בריבית נמוכה. יש דרכים לטפל רק במשקיעים בלי בלפגוע בזוגות הצעירים".

   

   

  לדברי שר השיכון, "בזה שהעלו את הריבית הקשו על רוב הציבור. שיעור המשקיעים ירד ב5% אחוז - בשביל זה להקשות על זוגות צעירים שרוצים לרכוש דירה? יש דרך ויש שיטות. הבנקים יודעים לדעת למי יש כבר דירה על שמו. מדובר בשמנת השכבה העליונה שמסוגלת לקנות דירות לילדים. רוב עם ישראל משעבד את עצמו למשכנתא".

   

  "צריך לבנות סל שלם של פתרונות למי שזו דירה ראשונה שלהם", אמר אטיאס והזכיר למשל את הריבית הניתנת לזכאי משרד השיכון, שכיום היא גבוהה יותר מהריבית בבנקים, ולכן לדבריו 60% מהתקציבים המיועדים לזכאים בשנה שעבר לא מומשו: "בשנת 2010 מימוש המשכנתאות מטעם משרד השיכון ירד לשיעור של 3,348 זוגות בלבד. בתחילת העשור הינו מעל 20 אלף. למה? כי בבנק הריבית יותר משתלמת. השוק החופשי היום הוא טוב אבל מחר הוא לא טוב. הריבית שאנחנו נותנים על פי החלטות האוצר היא יותר יקרה מהבנקים".

   

  צעד נוסף עליו דיבר השר הוא היוזמה לסבסד משכנתאות בפריפרייה: "יזמנו סבסוד משכנתאות בפריפריה כדי שהמדינה תיכנס לזה. כל מי שבונה דירה באיזור עדיפות לאומית א' יקבל עד 140 אלף שקל בתשלומים של 800 שקל בחודש.

   

  "נתקלנו בהתנגדות קשה. אמרו לנו: 'תן לשוק לעשות את שלו'. אבל השוק מעורפל ואנחנו כממשלה צריכים לטפל בזה. היינו צריכים להשתמש בכוח הפוליטי שלנו של ש"ס. אני מקווה שבסוף זה יקבע בהחלטת ממשלה ולא בחקיקה. אני לא רוצה להתחיל להתנגח עם אנשי ממשלה, למה זה מתעכב ואיך מנסים לסרס את זה, אבל בלי הכלים הפוליטיים ברור לי שזה לא יהיה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אריאל אטיאס
  צילום: אבישג שאר ישוב
  מומלצים