שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

אשכנזי אומר שלום לגלנט: "לא שלטתי בנסיבות"

רגע לפני שהעביר את נס הרמטכ"ל לבני גנץ, לא שכח רב אלוף גבי אשכנזי את מי שנשאר מאחור בעקבות פרשת הקרקעות: "מצטער על מה שקרה. זה לא הגיע ליואב"

לא שוכח את מי שנשאר מאחור. עשרות קילומטרים מירושלים, במושב עמיקם שבצפון, צופה האלוף יואב גלנט בטקס הענקת הדרכות, שהוא אמור היה להיות הכוכב שלו. בכניסה ללשכת ראש הממשלה, התייחס הרמטכ"ל לקצין הבכיר שנשאר בבית ואמר: "זה לא הגיע ליואב. לצערי לא שלטתי בנסיבות".

 

רמטכ"ל ה-20 - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

גלנט אמור היה להתמנות לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, אולם בשל פרשת הקרקעות שהסעירה את המדינה, טלטלה את הצבא והחריפה את המתיחות בין שר הביטחון לרמטכ"ל, מי שמונה במקומו הוא האלוף בני גנץ, שייכנס לנעליו של רב-אלוף גבי אשכנזי.

 

אשכנזי התייחס לאי מינויו של יואב גלנט ואמר: "אני נורא מצטער על מה שקרה". הוא הוסיף, "אני מצדיע היום למי שאינם פה, החיילים והמפקדים בשטח, שהם הגיבורים האמיתיים של הצבא הזה". האלוף גלנט גם נעדר אתמול מטקס הפרידה הרשמי מהרמטכ"ל אשכנזי.

 

כזכור, מינויו של יואב גלנט בוטל בעקבות התפוצצותה מחדש של פרשת הקרקעות. בעקבות כך, העריך היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי סיכוייו של גלנט להתמנות לרמטכ"ל נמוכים. הוא ציין כי ישנם קשיים משפטיים משמעותיים וכי הממשלה תתקשה להגן על המינוי בבג"ץ.

 

בטקס המרגש בלשכת ראש הממשלה בירושלים, נשא הרמטכ"ל היוצא דברים ובין השאר אמר: "לפני ארבע שנים בדיוק ניצבתי במקום הזה, קיבלתי את נס הרמטכ"ל מחברי בן המושב רב-אלוף (במיל') דן חלוץ איש שתרומתו לביטחון ענקית. אמרתי אז שאני חש כפי שמתוארים רגשותיו של שליח הציבור בתפילת יום כיפור. הינני עומד מולכם ברגעים האחרונים של שליחותי בתקווה ואמונה שעשיתי כל שביכולתי כדי לשאת במשימה באחריות שאין

למעלה ממנה".

 

אשכנזי התייחס לצבא שהוא משאיר לחברו ומחליפו הרמטכ"ל הנכנס גנץ: "חיזקנו את כוחות המגן של הארץ הזו שרבים הם גורמים מבפנים ומבחוץ שחשו שיסודותיה התערערו. את כל אלה עשינו כדברי רבין לא בהסתערויות, אלא במעשים קטנים בשגרה שקטה אך מאומצת צעד אחר צעד, לבנה אחר לבנה".

 

הוא הוסיף: "את תגמולי מצאתי בסקירת שירותיו של צה"ל סקירה שחשפה לפני צבא חדש ועוצמתי מאומן ערכי מרתיע, שמחסניו מלאים וחייליו חולמים שלום אך ערוכים לקרב. מצאתי אותו בעיניהם של ילדי שדרות ויישובי עוטף עזה שלראשונה זה שנים קיימו את הקייטנות ואת מחנות הקיץ ביישוביהם ולא בבסיסי צה"ל, הודות למציאות הביטחונית שהושגה במבצע 'עופרת יצוקה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. נשאר בבית
צילום: גיא אסיאג
מומלצים