שתף קטע נבחר

השריפה באיקאה: בגלל מגע של גשם וזרם חשמל

בעקבות הסרת החשד כי השריפה נגרמה מהצתה או מרשלנות, חקירת המשטרה תיפסק. מכבי אש ימשיכו לבדוק מדוע המערכות המתוחכמות לגילוי שריפה לא פעלו

השריפה בסניף איקאה בנתניה לא נגרמה מהצתה, אלא בשל מגע של מי הגשמים עם מערכת החשמל של הבניין. כך עולה מחקירת נסיבות הדליקה שהחריבה את הסניף הראשון שהקימה רשת הריהוט השבדית בנתניה. המסקנות הוצגו הבוקר (יום ב') בהערכת מצב של המשטרה ונציב כבאות והצלה, רב טפסר שמעון רומח.

 

  • דיווחים שוטפים בעמוד ynet בפייסבוק

 

בעקבות הסרת החשד כי השריפה נגרמה מהצתה או מרשלנות, חקירת המשטרה תיפסק. בהערכת מצב שהתקיימה בין מפקד משטרת מרחב שרון, תת ניצב שמעון שומרוני, והנציב רומח נמסר כי בכיבוי האש ימשיכו לבדוק מדוע המערכות המתוחכמות לגילוי שריפה לא פעלו.


רק השלד נותר עומד. סניף איקאה בנתניה(צילום: ערן מלמד) 

 

מאז השריפה הגדולה פועל צוות חקירה מיוחד במבנה בנתניה ואוסף ממצאים על מנת לגלות את נסיבות פריצת השריפה. לאחר השריפה הגיעו לסניף החרוך גם עובדים רבים החוששים למקור פרנסתם, ועמדו המומים מול ההריסות. "כואב הלב", אמרה אחת העובדות.

 

רבים מהעובדים התקשו להאמין למראה עיניהם.

חלק מהעובדות אפילו לא ניסו להסתיר את דמעותיהן ואת החשש מכך שייאלצו לחפש עבודה חדשה. "זה מקום העבודה שלנו, זה הבית השני שלנו". גם מנכ"ל איקאה בישראל, שלומי גבאי, הגיע לסניף, עבר בין העובדים וחיזק אותם.

 

בשיחות עם כמה מהם הוא גם הבטיח "שיהיה בסדר". הוא סיפר כי כבר מיד לאחר השריפה, נכנס יחד עם הכבאים למשרד והוציא משם את רשימת העובדים כדי שיוכל לטפל בכל אחד ואחד מהם. "העובדים הם עדיין עובדי איקאה, נדאג להם", אמר גבאי. הוא הוסיף כי התוכנית כעת היא להקים את המבנה מחדש, בתוך כחצי שנה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איקאה אחרי הבעירה
צילום: AP
מומלצים