שתף קטע נבחר

מצנע: מעדיף מפלגת שמאל רחבה על פני העבודה

מי שהוזכר כמועמד לראשות העבודה אמר ל-ynet כי "לא סגר לגמרי את הדלת בפני המפלגה", אך הודה שקשה לו לראות אותה משתקמת, ושנטייתו היא להקים תנועת שמאל חדשה

יושב ראש מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע , מתרחק מהתמודדות נוספת על ראשות המפלגה. מצנע אמש (יום ב') ל-ynet כי הוא אינו רואה כיצד יכולה העבודה להשתקם מבחינה ציבורית, למרות עזיבתו של אהוד ברק. מצנע ציין כי הוא פועל להקמת גוף פוליטי שמאלני, שיאחד את מרצ, מימד ואולי גם גופים פוליטיים נוספים לקראת הבחירות הבאות.

 

עדכונים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

 

בשיחה עם פעילי המשמרת הצעירה של העבודה בתל-אביב ציין יושב ראש המפלגה לשעבר כי אם יוקם גוף שכזה, הוא יוכל לעמוד בראשו. לאחרונה נפגש מצנע גם עם מייסד תנועת "השמאל הלאומי", עורך הדין אלדד יניב, ושוחח עמו על האפשרות שיצטרף לתנועה, אך כאמור הוא חפץ ביצירת גוף פוליטי רחב יותר.

 

שמו של מצנע הועלה לאחרונה כמה פעמים כמי שאותו היו רוצים בעבודה לראות מוביל את המפלגה לבחירות הבאות, אחרי שזכה לתשבוחות על האופן שבו שיקם את העיר ירוחם. בשיחה עם ynet אמש הבהיר מצנע: "לא סגרתי לגמרי את הדלת בפני מלפגת העבודה". עם זאת, הוא הדגיש: "הנטייה שלי היא להצטרף למפלגה רחבה, שתכלול כמה מפלגות קיימות".

 

בתוך כך, במפלגת העבודה נשמר עדיין השקט היחסי במרוץ לרשות המפלגה. המועמדים לתפקיד יושב הראש ממשיכים

לפעול, אך עושים זאת בהילוך נמוך יחסית. הבחירות לראשות העבודה נקבעו לחודש ספטמבר, ובחודשים הקרובים צפויים אלה הרואים עצמם כמי שראויים להחליף את אהוד ברק להשקיע מאמץ במפקד החברים ובהרחבת בסיס התמיכה בקרב המתפקדים.

 

מלבד חברי הכנסת יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן, לא הודיעו מועמדים נוספים על כוונתם להתמודד על התפקיד. חברי הכנסת עמיר פרץ ושלי יחימוביץ' ממתינים לראות מה סיכוייהם ומה סיכוייה של מפלגת העבודה להשתקם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרם מצנע. מתרחק מהעבודה
צילום: שאול גולן
מומלצים