שתף קטע נבחר

נמצאה הכלבה שנגנבה מול מצלמות האבטחה

הכלבה עיזה, שנגנבה לאחר שהושארה בגפה בפתח כניסה של סופרמרקט בב"ש - הושבה לבעליה, צמד סטודנטים שמתגוררים בעיר. כעת הם מתחייבים: "לא נשאיר אותה יותר לבד"

סוף טוב הכל טוב - עיזה, כלבתם של זוג סטודנטים מבאר שבע, שנגנבה לפני כשבועיים אל מול מצלמות האבטחה - נמצאה אתמול (ב') והושבה לבעליה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet 

 

הסטודנטים, גלי סמדג'ה וחן רז, יצאו לטיול עם כלבתם עיזה. בדרכם הביתה, הם החליטו להיכנס ולערוך קניות במרכז גילת בעיר. הם קשרו אותה ברצועה בסמוך למתקן לקיחת עגלות הקניות ונכנסו פנימה. כשסיימו את קניותיהם לאחר מספר דקות ויצאו החוצה, הם נחרדו לגלות שהכלבה נעלמה. השניים חששו שהכלבה נגנבה למטרות של קרבות כלבים והתעללות.

 


חזרה הביתה. עיזה הכלבה. היום (ג') בבאר שבע (צילום: חן רז)

 

גם לאחר הגניבה, השניים לא איבדו תקווה. "גם אחרי הפרסום הגדול והבקשה לעזרה מהציבור, תלינו מודעות ברחובות העיר והכנו פתקים בשפה העברית, רוסית וערבית עם תמונה של עיזה וחילקנו אותם לאנשים ברחוב", מספר רז ל-ynet על המאמצים לאיתור הכלבה. "מסתבר שבסופו של דבר אחת המודעות עשתה את העבודה ואתמול בלילה קיבלנו טלפון מאדם שטען כי הוא יודע היכן נמצאת הכלבה ואמר שחבר שלו יחזיר אותה אלינו".

 

השניים נפגשו עם האלמוני, תושב הפזורה הבדואית בשכונת מגוריהם וכשניסו לברר היכן הוחזקה הכלבה כל התקופה, הם זכו למספר גרסאות שונות שלא הניחו את דעתם. "מה שהכי חשוב הוא שהוא החזיר לנו את הכלבה בריאה ושלמה ואמר שלא רצו לפגוע בה", הוא מציין. "ואנחנו מודים לו על כך".

 

רז מוסיף, כי הרגע בו נפגשו לראשונה עם עיזה אחרי תקופה כה ארוכה היה מרגש מאוד. "היא שמחה לראות אותנו וברגע שחזרנו איתה הביתה, היא לא הפסיקה לקפוץ ולכשכש בזנב מרוב התלהבות". לדבריו, תודות להירתמות של אתי אלטמן ועמותת "תנו לחיות לחיות" הם זכו גם לסיוע מהמשטרה. "בלעדיהם זה לא היה קורה", הוא אומר.

 

האם בעתיד השניים מתכוונים להשאיר את עיזה קשורה לבד ללא השגחה במקום ציבורי? "אין סיכוי. לא נשאיר אותה יותר לבד. לא האמנתי שיגנבו לי את הכלבה, אבל זה קרה. לכל אורך התקופה שחיפשנו אחריה, היתה לי תחושה שנמצא אותה. היא איתנו מאז שהצלנו אותה מהרחוב ביפו כשהיתה גורה. אנחנו לא מוותרים עליה בכזאת קלות".

 

הסרטון שמתעד את הגניבה

 

נגנבה מול המצלמות

בסרטון האבטחה שהגיע לידיהם ושתיעד את מעשה הגניבה, נראה אדם מגיע אל הכלבה, בודק את השטח ומסיר את הקשר של רצועת הכלבה מהמעקה וגורר את הכלבה עימו. השניים סיפרו שזמן קצר לאחר שהבחינו בהיעדרה הם יצרו קשר עם תחנת המשטרה מספר פעמים, אך למרות שנמסר להם כי ניידת נשלחה לטפל במקרה - הם המתינו כחצי שעה לשווא.  

 

השניים הוסיפו כי ניגשו להגיש תלונה בתחנה, וציינו כי יש בידם סרטון אבטחה שמתעד את החשוד בגניבת הכלבה, אך לטענתם, זכו ליחס מחפיר. "הם מתייחסים כאילו גנבו לנו ככר לחם. אמרנו להם שיש סרטון... גם זה לא שינה להם יותר מדי", הם כתבו בתלונה שהגישו לעמותת "תנו לחיות לחיות".

 

בעקבות תלונתם של השניים, פנתה אלטמן, דוברת העמותה למשטרת מחוז דרום וקבלה על היחס של המשטרה וביקשה להאיץ הטיפול בגניבת הכלבה. המשטרה העלתה את הסרטון לעמוד הפייסבוק שלה בתקווה לסייע במציאת הכלבה הגנובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלבה עיזה. היום בב"ש
צילום: חן רז
מומלצים