שתף קטע נבחר

סער מתכנן: תלמידים יבקרו במערת המכפלה

שר החינוך הכריז על השקת פיילוט טיולים לחברון, שבמסגרתו יבקרו תלמידים בעיר ובמערת המכפלה. לא ברור מי יממן את הטיולים, אך ממשרד החינוך נמסר: "שר החינוך רואה חשיבות רבה בהכרת השורשים ההיסטוריים של עם ישראל בארץ ישראל"

טיול שנתי במערת המכפלה? שר החינוך, גדעון סער, הכריז היום (ג') על השקת פיילוט טיולים לחברון, שבמסגרתו יבקרו תלמידים בעיר ובמערת המכפלה. דבריו של סער נאמרו במסגרת סיור שערך באזור.

 

סער נענה לבקשת ראש מועצת קריית ארבע, מלאכי לוינגר, שביקש כי משרד החינוך יפעיל תכנית של ביקורי תלמידים בחברון בדומה לתוכנית של משרד החינוך "נעלה לירושלים" שמטרתה לעודד את התלמידים לבקר בעיר הבירה.

 

השר סער ציין כי בתקופת כהונתו כמזכיר הממשלה, בממשלתו של אריאל שרון, זכורה לו אמירתו של שרון כי "מדינת ישראל צריכה לדאוג לכך שכל תלמיד, חייל ושגריר יבקר במערת המכפלה ויכיר את השורשים שמהם הכל התחיל - וכך אכן נעשה".

 

לוינגר ציין כי תוכנית זו תאפשר למאות אלפי ילדים להיחשף בפעם הראשונה לעיר האבות חברון ולמורשת היהודית העתיקה מגולמת בה.

 

ממשרד החינוך נמסר, כי "שר החינוך הנחה את מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך לבחון ביצוע פיילוט מחוזי בשנת הלימודים תשע"ב, של ביקורי תלמידים במערת המכפלה בחברון, במספר בתי ספר ורשויות מקומיות שיביעו את הסכמתן להשתתף בפיילוט.

 

"היבטים תקציביים כלל לא נידונו ופרטי הפיילוט לא סוכמו. שר החינוך רואה חשיבות רבה בהכרת השורשים ההיסטוריים של עם ישראל בארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים