שתף קטע נבחר

מאיר אריאל, גרסת הקומיקס

איורים נדירים של מאיר אריאל שהתגלו לאחרונה, בהם דמויות מתוך שירים, הגיגים ומחשבות, יקובצו לספר יחיד במינו שמתכתב עם ז'אנר הקומיקס

תגלית קומיקס מרגשת: עמוד קומיקס נדיר, שהתגלה לאחרונה בין דפים שהשאיר הזמר מאיר אריאל, הובא לאחרונה אל קהילת הקומיקסאים על ידי אלמנתו, תרצה אריאל. זאב אנגלמאייר, קומיקסאי ומאייר בכיר, התרגש מאוד לגלות שהיוצר היה גם צייר. "הדפים המצויירים היו כמו תיבת אוצרות. עמוד הקומיקס היה כתוב ומצוייר בשפה המאיר-אריאלית שאין לטעות בה. 'המזמר המדבר', כפי שכינה את עצמו, היה גם 'המזמר המאייר'".

 

העמוד שראה אנגלמאייר, ועוד איורים נוספים שגילתה לאחרונה משפחת אריאל, יקובצו לספר חדש, שיימכר במהדורתו הראשונה רק במסגרת כנס "השוק" בקיבוץ עין השופט, ב-5 במרס. בהמשך יגיע הספר גם לחנויות הספרים.

 

  • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

"באחד משיריו של אריאל מסופר על בחור שהתאהב בשדה תעופה", מספר אנגלמאייר ל-ynet, "ובאחר על צעיר שמת על עצי אשכוליות. מאיר אריאל עבר מקיבוץ משמרות אל העיר, תל אביב, ומשם אל הכפר, כך שבהחלט ייתכן שתכנן להפוך מזמר טרובדור לצייר קומיקס", טוען איש הקומיקס.


אי אפשר להוריד מהקומיקס את העיניים (ציור קומיקס מאת מאיר אריאל) 

 

נטע שפירא, מפיק כנס "השוק" העוסק במילים ואיורים, הוא שעומד מאחורי הפקת הספר. לדבריו, "יש עיסוק רב בכתבי מאיר אריאל, בדרך כלל בשיריו, ובתחום של הפרוזה והפילוסופיה של היוצר. כנס 'השוק', שנערך בפריפריה, מתמקד בתרבות עצמאית של מילים. בהקשר הזה, שוחחתי עם בתו של מאיר אריאל, שירז, ויחד החלטנו לאחד את האיורים שנתגלו לכדי מהדורה מיוחדת שתימכר בכנס, ובהמשך אולי גם בחנויות הספרים".

 

ספר האיורים של מאיר אריאל יכלול איורים שטרם פורסמו, חלקם מתחום הקומיקס, וייצא בהוצאה העצמאית "בכתב", בעיצובו של קובי נוימן. "אני לא חושב שאריאל הגדיר לעצמו לצייר בז'אנר הקומיקס באופן מודע", מספר אנגלמאייר, "אבל מבחינתי, זהו גילוי מסעיר כי השפה הציורית בה השתמש באיורים אלו, היא ללא ספק שפת הקומיקס. מאז הפעם הראשונה שהקשבתי ל'שירי חג ומועד ונופל', בשנות השמונים בתיאטרון 'פרגוד' בירושלים, לא יכולתי להוריד ממנו את האוזניים", נזכר אנגלמאייר.

 

"ועכשיו מתברר שמאיר אריאל צייר בסתר קומיקס. בסוף השבוע שעבר שהיתי בכנס שנערך בקיבוץ עין השופט, ותרצה אריאל הביאה לשם את הדפים. האיורים שלו מצויירים בקו קליל ומפותל כמו נשל נחש, אוורירי כדמעה שקופה, פרוע ומשוחרר. את חוט העלילה בסיפור המצוייר הזה מוביל חוט משורבט. יש כאן מילים באריאלית מדוברת", מאבחן אנגלמאייר, "כמו למשל: 'דוקטור הילד כחוש, בן 9 היה לו דפיציט של שבוע, בגיל 39 הוא שקל כבר חודש וחצי פחות', ושורות שירה במסווה של בלוני קומיקס, כמו 'בשנה רגילה מתכוננת לטקס חצות, מתאמת את ליבה עם השעון, אבל הזמן לא נסדק ולו כדי פעימה, הזמן עומד אפילו בשיני הזמן...צססס' - את השורה הזאת לוחש נחש מתפתל זוחל, על אישה פרועת שיער, רפוית כפתור. אין ספק שזוהי תגלית מרגשת בעולם הקומיקס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל. עכשיו גם בקומיקס
עטיפת הספר
לאתר ההטבות
מומלצים